Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ujawniono szczegóły skasowanego Sleeping Dogs 2

Nietypowy system sieciowy i inne.

Wydane w 2012 roku Sleeping Dogs od United Front Games było niezłą grą akcji. Kontynuacja jednak nigdy nie powstała, choć twórcy przymierzali się do stworzenia drugiej części. W sieci pojawiły się jednak pierwsze szczegóły na temat skasowanego projektu.

Redakcja Waypoint - poświęconego wirtualnej rozrywce działu magazynu Vice - weszła w posiadanie dokumentów opisujących główne założenia anulowanego sequela. Wynika z nich, że plany autorów na tytuł były ambitne.

Gra miała zaoferować duży świat, który mieliśmy dosyć swobodnie zwiedzać, zaś akcja osadzona miała być w chińskim megamieście Pearl River. W roli głównego bohatera powrócić miał znany z oryginału agent Wei Shen, któremu jednak towarzyszyłaby druga postać - Henry Feng.

Co ciekawe, wydarzenia miały zostać zaprezentowane z perspektywy obu protagonistów. Podobno, aby uzyskać pełny obraz historii, gracze musieliby przejść przygotowane misje dwoma osobnikami. Nie zabrakłoby też trybu kooperacji.

Wraz z grą twórcy wydaliby na urządzeniach mobilnych aplikację towarzyszącą, z pomocą której użytkownicy mogliby wpłynąć na zabawę w głównej produkcji. Jako przykład podano możliwość wezwania na pole walki helikoptera.

Intrygująco brzmi jednak pomysł wykorzystania przechowywanych „w chmurze” zapisów gry. Na podstawie danych zaszytych w plikach ze stanami rozgrywki użytkowników, produkcja określałaby poziom przestępczości we wskazanych dzielnicach dla wszystkich graczy, co wpływałoby na poziom trudności i obecność policji.

Oczywiście należy pamiętać, że założenia przedstawione w dokumentach niekoniecznie musiały znaleźć się w finalnym produkcie. Mogły na przykład przejść przeobrażenie i wyewoluować w inne rozwiązania.

Warto też wspomnieć, że oryginalne Sleeping Dogs zostanie udostępnione posiadaczom konsol Xbox 360 i Xbox One w ramach grudniowej oferty Games with Gold.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze