Skip to main content

Poświęcił tysiące godzin, żeby przejść wszystkie części Assassin's Creed bez obrażeń. Zobacz szalone wyzwanie

12 głównych odsłon serii.

Hayete Bahadori to youtuber, któremu udało się ukończyć wszystkie 12 głównych części Assassin's Creed bez otrzymania jakichkolwiek obrażeń, w dodatku na najwyższych dostępnych poziomach trudności.

Fan serii rozpoczął wyzwanie 16 października 2021 roku, biorąc na warsztat pierwszą część serii. Szacuje, że musiał polec ok. 1000 razy, zanim ujrzał napisy końcowe Assassin's Credd Valhalla.

Ukończenie każdej części zajmowało youtuberowi ok. 100 godzin - wliczając czas potrzebny na naukę i próby - ale były też wyjątki. Ze względu na ogrom zawartości, na Valhallę poświęcił aż 800 godzin, a Black Flag, w którym niektóre wyzwania wymagały nieco szczęścia, dodało do licznika 250 godzin.

Oto zasady wyzwania, które wyznaczył sobie Hayete Bahadori:

  • Pasek zdrowia nie mógł spaść poniżej 100 proc. Jeśli tak się stało, zaczynał część od nowa
  • Od Brotherhood po Syndicate, wszystkie poziomy musiały mieć synchronizację 100 proc. (co oznacza wykonanie opcjonalnych celów)
  • Wszystkie próby musiały być przeprowadzone na najwyższych dostępnych poziomach trudności (poczynając od Origins, które wprowadziło opcję wyboru)
  • Nie można było używać glitchy, by pomagać sobie w rozgrywce lub omijać sekcje gry
  • Wymuszone obrażenia, których nie da się ominąć - a więc takie zaplanowane przez twórców - nie kończyły wyzwania

Co ciekawe, wyzwanie zakoczyło się 11 kwietnia, kiedy Bahadori opublikował na swoim kanale drugą część nagrania z Assassin's Creed Valhalla. Wyczyn youtubera nie zdobył zbyt wielkiego rozgłosu (wspomniany film ma nieco ponad 1000 wyświetleń), ale redakcja Kotaku zwróciła teraz uwagę na gracza.

Aby ułatwić sobie wyzwanie, Bahadori korzystał z różnych technik wykorzystywanych przez speedrunnerów. Do każdej gry podchodził co najmniej kilka razy, za pierwszym razem identyfikując problemy, a następnie opracoując strategie ich rozwiązania.

Read this next