Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ubisoft uczy, jak grać w Assassin's Creed Mirage

Sporo przydatnych wskazówek.

Korzenie, do których powraca Assassin's Creed Mirage, mogą być już nieco zapomniane, dlatego Ubisoft przygotował długi materiał, w którym tłumaczy najważniejsze mechaniki nowej odsłony cyklu.

Na kanale YouTube francuskiego wydawcy opublikowano swego rodzaju samouczek, który ma na celu przypomnieć o podstawowych elementach zabójczego rzemiosła. Na start otrzymujemy więc intrukcje korzystania z gadżetów, na które składają się noże, bomby, miny i dmuchawki. Podobnie jak w pierwszych częściach serii, do wyeliminowania standardowego przeciwnika wystarczy jeden rzut ostrzem, nie będziemy więc skazani na żmudne zbijanie paska życia do zera.

Każde z narzędzi będzie można ulepszyć dzięki niezbyt skomplikowanej mechanice craftingu. Wystarczy udać się do biura i wydać materiały, które nazbieramy w trakcie eksploracji Bagdadu lub podczas wykonywania specjalnych kontraktów. Ich wypełnianie zagwarantuje też kolejne punkty umiejętności, które wydamy w trzech drzewkach rozwoju postaci. Co istotne, wybór nie będzie stały, bo punkty można w dowolnym momencie zresetować. Każda ze zdolności jest w jakiś sposób przydatna, więc warto poeksperymentować.

Ciekawie zapowiada się system rozpoznawalności, przypomniający nieco to, co widzieliśmy w Assassin's Creed 4: Black Flag. Im wyższa „reputacja” Basima, tym większym komplikacjom będziemy musieli stawić czoła. Osiągnięcie najwyższego poziomu ściągnie nam na głowę elitarne oddziały strażników, warto więc regularnie zrywać listy gończe i przekupywać heroldów.

Dla przypomnienia, premiera Assassin's Creed Mirage odbędzie się 5 października - a więc w najbliższy czwartek - na PC, PlayStation 4, PS5, Xbox One oraz Xbox Series X/S. Tytuł posiada dosyć niskie wymagania sprzętowe, a wersja na PC obsługiwać będzie trzy najważniejsze technologie skalowania obrazu: DLSS, FSR oraz XeSS.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Assassin's Creed Mirage

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Related topics
O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze