Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórcy Rome 2 opowiadają o kampanii

Krótkie przedstawienie kilku grywalnych frakcji i prezentacja mapy świata.

Patricia Ryniak i Dominique Starr z Creative Assembly postanowili przedstawić graczom spokojniejszą stronę Total War: Rome 2, czyli rozgrywkę na mapie kampanii.

Na początku materiału jeden z deweloperów opisuje krótko kilka grywalnych frakcji. Możemy zauważyć, że będzie można wybrać spośród siedmiu głównych, podzielonych na mniejsze. Przykładowo - decydując się na Rzym, staniemy przed wyborem jednego z trzech rodów, którym pokierujemy.

Wszystkie frakcje będą różnić się nie tylko jednostkami i budynkami, ale też bonusami - na przykład większym poziomem porządku społecznego, czy lepszym i bardziej dochodowym systemem podatkowym.

Twórcy opowiadają też o podstawowych elementach zarządzania miastami. Dowiadujemy się między innymi, że maksymalny stopień rozwoju każde miasto osiągnie tylko wtedy, gdy będziemy w posiadaniu całej prowincji, a nie tylko jej części. Film pokazuje też, że teren udostępniony na potrzeby kampanii jest naprawdę rozległy - z pewnością większy, niż w pierwszej odsłonie Rome: Total War.

Total War: Rome 2 ukaże się 3 września, wyłącznie na PC.

Total War: Rome 2 - Frakcje i mapa kampanii

O autorze

Awatar Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Komentarze