Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Total War: Rome 2 z negatywnymi ocenami na Steamie po zwiększeniu szans na kobiety w rolach generałów

Choć liczby pozostały niezmienione.

Niedawna aktualizacja Total War: Rome 2 zwiększyła szansę na wystąpienie kobiet w rolach generałów. Setki graczy wyraża z tego powodu niezadowolenie, publikując negatywne recenzje na Steamie.

W ciągu 3 dni opublikowano niemal tysiąc opinii z „kciukiem w dół”, a ocena wyliczana ze wszystkich najświeższych opinii na temat produktu zmieniła się z „W większości pozytywne” na „Przytłaczająco negatywne”.

Przedstawicielka studia napisała w sierpniu (kiedy ogłoszono zamiar zwiększenia roli kobiet-generałów) na forum platformy Valve, że Creative Assembly nie zamierza zrezygnować z planowanych nowości, sugerując, by niezadowoleni użyli modów do wyeliminowania kobiet z gry, albo żeby „nie kupowali tego, co im się nie podoba”.

Ta wypowiedź dopiero teraz została dostrzeżona przez większość użytkowników, co także - jak zaznaczają w recenzjach - ma wpływ na zmianę oceny gry na Steamie na negatywną.

Wbrew temu, co twierdzą niektórzy użytkownicy, gra nie zaczęła faworyzować kobiecych generałów - obecnych w Rome 2 już wcześniej. Szansa na zrekrutowanie takiej jednostki wynosi od 10 do 15 procent dla większości frakcji, 50 procent dla Kuszów i zero procent dla Grecji, Rzymu, Kartaginy oraz niektórych frakcji z Bliskiego Wschodu.

Projektanci podkreślili, że nie zwiększyli manualnie szansy na pojawienie się kobiet w rolach dowódców, a ich częstsze występowanie jest wynikiem nowego systemu małżeństw, który wprowadza małżonków do puli rekrutacyjnej w niektórych frakcjach.

Darmowa aktualizacja nie jest opcjonalna, co także okazało się dla wielu rozczarowaniem. Powstał już jednak mod - zatytułowany: Patriarchat - zmniejszający możliwość rekrutacji kobiet w rolach generałów.

Rome 2 w momencie premiery nie zachwycił fanów cyklu poziomem dopracowania, ale od kilkunastu miesięcy miłośnicy serii chwalili kierunek rozwoju gry i to, jak Creative Assembly wspiera strategię.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Total War: Rome II

Video Game

Powiązane tematy
PC
O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze