Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Podboje Aureliana w gameplayu z nowego dodatku do Total War: Rome 2

Empire Divided.

Creative Assembly opublikowało materiał prezentujący fragmenty gameplayu z zapowiedzianego niedawno dodatku Empire Divided do Total War: Rome 2.

W nagraniu pokazano przykładową rozgrywkę na mapie kampanii z perspektywy frakcji Rzymu. Na czele stronnictwa stanął cesarz Aurelian.

Piechurzy nie mają szans z konnicą

Władca stara się zjednoczyć tytułowe Imperium. Przemieszcza się więc po wirtualnych Włochach, odbijając poszczególne obszary z rąk najeźdźców, którzy chcą przejąć kontrolę nad państwem.

Ugrupowanie dowodzone przez Aureliana posiada kilka unikalnych bonusów. Przede wszystkim o połowę zmniejsza opór w okupowanych terenach oraz o 15 procent zwiększa zasięg ruchu wszystkich podkomendnych.

DLC zaoferuje łącznie 10 nowych stronnictw, ale Rzym jest jednym z pięciu tak zwanych heroicznych. Te frakcje otrzymają bardziej rozbudowane warunki zwycięstwa i wyjątkowych liderów, którzy nie mogą zginąć w bitwie. Pozostałe to Palmyra, Sasanidzi, Galowie i Goci.

Dodatek wprowadzi też inne nowości. Na mapie kampanii gracze będą zmagać się z plagami, kultami i bandytyzmem. Pojawią się także niespotykane wcześniej wydarzenia losowe z wyborami i zadaniami.

Cover image for YouTube videoTotal War: ROME II - Empire Divided | Aurelian Campaign Let's Play

Do tego przebudowane drzewko technologii, kolejne budynki oraz zdolności specjalne dla generałów. Deweloperzy podkreślają również, że położyli duży nacisk na historię i narrację.

Kampania z DLC rozpocznie się w 270 roku, czyli jeszcze przed rozłamem Imperium Rzymu. Akcja osadzona jest więc przed wydarzeniami przedstawionymi w Total War: Attila.

Rozszerzenie Empire Divided do Total War: Rome 2 zadebiutuje 30 listopada. Cenę ustalono na 17 euro (około 72 zł).

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Total War: Rome II

Video Game

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze