Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Total War: Rome 2 otrzyma nowe DLC?

Creative Assembly sugeruje powrót do gry z 2013 roku.

Creative Assembly sugeruje, że Total War: Rome 2 z września 2013 roku nie powiedziało jeszcze ostatniego słowa i może w przyszłości otrzymać nowe treści.

„Czy to koniec Imperium? Czy też dopiero początek...” - napisano na oficjalnym forum dyskusyjnym. Jest też materiał wideo, prezentujący nieco zakurzone logo gry.

To nie pierwsze sugestie na temat powrotu tytułu. W ubiegłym tygodniu twórcy z Creative Assembly zapewniali w obszernym komunikacie, że zamierzają powrócić do jednej z produkcji.

„Pracujemy nad rozszerzeniem kampanii dla jednej z naszych starszych gier, prawdopodobnie największym, jakie kiedykolwiek zrobiliśmy w grze historycznej” - napisali deweloperzy.

Prawie jak Warhammer

„Pracowaliśmy nad projektem przez większą część roku, a teraz prowadzimy już zaawansowane testowanie niemal wszystkich treści. To będzie następne ogłoszenie związane z Total War i jesteśmy bardzo podekscytowani!”

„Pierwszy raz wracamy do gry po tak długim czasie” - dodaje dyrektorka serii, Maya Georgieva, co wydaje się potwierdzać, że mowa właśnie o Total War: Rome 2, liczącym już ponad cztery lata.

„To dla nas całkiem nowy obszar, który staramy się zbadać jako studio, ponieważ - jeśli się uda - otwiera drogę do wielu interesujących projektów. Wiele osób nadal gra w ten określony tytuł, a w tej erze jest wiele kluczowych aspektów, historii i wydarzeń, którymi jeszcze się nie zajmowaliśmy”.

Total War: Rome 2 ukazało się we wrześniu 2013 roku, przyjęte raczej chłodno - ze względu na liczne problemy techniczne. Twórcy zabrali się za łatanie, co poskutkowało wydaniem Emperor Edition rok później. Ostatni dodatek to Wrath of Sparta z grudnia 2014 r.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze