Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Seria Total War na Steamie do sprawdzenia za darmo w ten weekend

Plus: duże przeceny.

Ceniona seria strategii Total War obecna jest na rynku już od piętnastu lat. Aby uczcić okazję, na Steamie zorganizowano darmowy weekend z tym cyklem - w sam raz na zdominowanie przeciwnika w kilku epokach historycznych.

Od tego się zaczęło

Gry można też kupić na własność w niższych cenach. Wszystkie - poza najnowszym Attila - objęto 75-procentowym rabatem. Attila to „tylko” 33 proc. rabatu - do poziomu 26,69 euro (ok. 112 zł).

Jeśli obejdziemy się bez przygód słynnego Huna, to w ofercie są też dwie ogromne kolekcje: Total War Master Collection za 27,49 euro (ok. 115 zł) oraz Total War Grand Master Collection za 34,99 euro (ok. 146 zł). Ten ostatni pakiet zawiera też sporo DLC.

Co wybrać? Pierwsza generacja tytułów to Shogun: Total War i Medieval: Total War, powstałe jeszcze na silniku TW Engine 1 - mogą być już nieco przestarzałe. Nie są też objęte darmowym weekendem. Później studio The Creative Assembly wydało Rome: Total War i Medieval 2 na TW Engine 2, otwierając się na nową epokę.

Następnie serię przeniesiono na inną technologię - Warscape Engine. Tutaj także wyróżnić można dwie epoki. Pierwszą kończy udane Total War: Shogun 2. Rome 2 z 2013 roku krytykowano za liczne niedoróbki, ale teraz sytuacja uległa już znacznej poprawie. Chłodno przyjęto też samo Attilla, gdzie nie dopatrzono się zbyt wielu innowacji.

Wszystkie produkcje to strategie, łączące turowe zarządzanie kierowaną frakcją na mapie świata oraz bitwy w czasie rzeczywistym.

Darmowy weekend obowiązuje do poniedziałku, do godziny 19:00.

Cover image for YouTube videoMedieval: Total War Let's Play as Danes Part 1
Ten pan wie, co robi, choć nieco klnie

Krótka przerwa? Zobacz także:

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Empire: Total War

PC

Medieval 2: Total War

PC

See 8 more

Medieval: Total War

PC

Napoleon: Total War

PC

Rome: Total War

PC

Shogun: Total War

PC

Total War: Attila

PC, Mac

Total War: Rome II

Video Game

Total War: Shogun 2

PC, Mac

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze