Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórcy Overwatch szykują dwie nowe postacie i kilka map

Zmieni się też Symmetra.

Jedna nowa postać i mapa w pięć miesięcy od majowej premiery Overwatch to niewiele. Deweloperzy chcą zmienić ten stan rzeczy, przygotowując kolejne treści dla strzelanki.

Jak wynika z najnowszego materiału wideo od producenta Jeffa Kaplana, Blizzard opracowuje obecnie dwójkę bohaterów oraz nawet sześć lokacji.

Co z tą Symmetrą?

Jedna z postaci ma już być na „bardzo zaawansowanym” etapie rozwoju - trwają testy wewnątrz studia. Gracze spodziewają się, że to Sombra, a na ujawnienie poczekamy do imprezy BlizzCon na początku listopada.

Drugi bohater to obecnie prototyp, jeszcze bez własnego modelu, efektów czy animacji - na szczegóły jest więc dużo za wcześnie.

Podobnie jest ze wspomnianymi mapami. Dwie są zaawansowane (jedna bardziej), a pozostała czwórka to wstępne projekty, związane z nowym, tajemniczym trybem rozgrywki.

- Bardzo istotne jest podkreślenie, że moim zdaniem nie wszystkie z tych lokacji ostatecznie się ukażą. Wewnątrz studia robimy więcej niż wychodzi na światło dzienne - dodaje Kaplan.

Innym ważnym punktem w wypowiedzi producenta są planowane zmiany dla Symmetry. Obecnie postać wykorzystuje emiter wiązek do walki, chroni sojuszników, tworzy teleportery i rozstawia wieżyczki strażnicze.

Taka różnorodność, a przez to brak przydatnej specjalizacji, nie podobna się Blizzardowi. Problem polega na tym, że studio nie ma łatwego rozwiązania, a badanie różnych zmian może zająć sporo czasu. Pierwsze detale możemy poznać w połowie listopada.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze