Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Lies of P dostało Denuvo na kilka dni przed premierą

Zaskoczenie dla zamawiających.

Pliki Lies of P w wersji PC zostały zabezpieczone przed piratami przez kontrowersyjny system Denuvo - wynika z aktualizacji, którą kilka dni temu wprowadzono na Steamie.

Jak informuje serwis PCGamesN, jeszcze niedawno - 14 września - na karcie produktu nie widniały żadne szczegóły na ten temat. Dzień później pojawił się już wiele mówiący napis: „System DRM innego producenta: Denuvo Anti-tamper”.

Zabezpieczenia pojawiły się więc razem z „premierą” gry. Ta „oficjalnie” debiutuje dzisiaj, lecz zamówienia przedpremierowe na wydanie Digital Deluxe Edition uprawniały do rozpoczęcia zabawy z 72-godzinnym wyprzedzeniem, w ramach obecnej mody na takie wczesne dostępy do gier.

Gracze nie od dzisiaj obwiniają Denuvo choćby za spadki wydajności w zabezpieczanych grach. Dowody na takie efekt są skąpe - ale istnieją. Możliwe więc, że wcześniejsze ujawnienie informacji o planach na uwzględnienie kontrowersyjnego DRM wpłynęłyby negatywnie na sprzedaż i właśnie dlatego odpowiedzialne za prace studio Neowiz postawiło na aktualizację w ostatnim możliwym momencie.

Dość powiedzieć, że niedawno spore narzekania ze strony graczy sprawiły, że twórcy Payday 3 zdecydowali się na odwrotny krok i ostatecznie zrezygnowali z Denuvo.

„Lies of P w zgrabny sposób łączy najważniejsze elementy soulslike'ów, zachowując przy tym własny styl i charakter. Satysfakcjonujący system walki, oryginalny świat i wysoki poziom trudności zadowolą najzagorzalszych fanów gatunku, a zestaw przemyślanych ułatwień sprawi, że w mrocznych zaułkach Kratu odnajdą się także mniej doświadczeni gracze” - napisał Nikodem w naszej recenzji obiecującego Lies of P.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze