Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórcy Hellblade 2 wyjaśniają, po co im głosy generowane przez SI

Aktorzy głosowi mogą spać spokojnie.

Studio Ninja Theory postanowiło ustosunkować się do ostatnich doniesień, według których podczas produkcji Senua’s Saga: Hellblade 2 wykorzystywane są głosy generowane przez sztuczną inteligencję.

Głosów generowanych przez sztuczną inteligencję używamy jako zawartości tymczasowej” - czytamy na Twitterze Ninja Theory. „Pomagają zrozumieć, w których momentach powinny pojawić się dialogi i przygotować wiele scen jeszcze we wczesnych fazach rozwoju gry. Następnie współpracujemy z prawdziwymi aktorami, których występy są kluczowe, by tchnąć życie w nasze historie”.

Opisywaliśmy wczoraj obawy niektórych aktorów podkładających głosy w grach, związane z rosnącą popularnością technologii Altered AI. Dla przypomnienia, jest to oprogramowanie wykorzystujące sztuczną inteligencję, które pozwala sprawić, by nawet nagrana przez amatora kwestia brzmiała jak dzieło zawodowego lektora.

Wśród gier korzystających z tego rozwiązania pojawił się tytuł nadchodzącej produkcji studia Ninja Theory, co wzbudziło wśród fanów zarówno ciekawość, jak i obawy związane z jakością dialogów w Senua’s Saga: Hellblade 2. Najwyraźniej deweloperzy wykorzystują Aletered AI jedynie w celach testowych i wcale nie zamierzają rezygnować z prawdziwych aktorów.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Senua's Saga: Hellblade 2

Xbox Series X/S

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.
Komentarze