Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórcy Destiny ograniczają komunikację z graczami. Powodem są groźby kierowane w stronę zespołu

„Traktujemy sprawę bardzo poważnie”.

Niektórzy fani studia Bungie - autorów między innymi Destiny oraz pierwszych odsłon Halo - zauważyli, że od pewnego czasu deweloperzy coraz rzadziej komunikują się z graczami. Przedstawiciel studia wyjaśnił, że powodem takiej sytuacji są pogróżki kierowane w stronę pracowników zespołu.

Sytuacja miała miejsce na oficjalnym dziale Reddita, poświęconemu serii gier Destiny. Internauta o pseudonimie TheMediocreThor napisał post, w którym wyraża zrozumienie, że wśród społeczności Destiny jest wielu toksycznych użytkowników, ale ma nadzieję, że twórcy regularnie śledzą wiadomości swoich fanów i biorą pod uwagę ich opinie co do gry.

Jeden z użytkowników zasugerował, że wulgarni użytkownicy są na forum mniejszością i „nigdy nie zauważył przypadków nękania”. Jednocześnie zasugerował, że ograniczenie komunikacji z powodu tej mniejszości to celowy zabieg Bungie, aby uniknąć krytyki na zmiany wprowadzane do gry, ponieważ „wszystkie firmy tak robią”. Na zarzuty odpowiedział użytkownik Dmg04, pełniący rolę menadżera społeczności w Bungie.

Chodzi o to, że nękanie, z którym się mierzymy, to nie tylko niewybredne komentarze i spam. Pojawiły się realne groźby wobec zespołu i jego pracowników. Traktujemy je bardzo poważnie i z tego powodu ograniczyliśmy komunikację. Pracujemy nad strategiami i procedurami, które pomogą ograniczyć tego typu sytuacje w przyszłości” - napisał przedstawiciel studia.

Jednocześnie Dmg04 przyznał, że sam otrzymał pomoc firmy w związku z pogróżkami kierowanymi w stronę jego i rodziny. Zapewnił również, że niższa aktywność deweloperów na forum nie jest żadną formą „kary” dla fanów Destiny, którzy chcą wspierać rozwój tytułu konstruktywnymi opiniami, a twórcy wciąż regularnie śledzą wątki na forum, nawet jeśli się w nich nie udzielają.

O autorze

Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

News Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 90. i 80. Miłośnik anime i majsterkowicz-samouk.

Komentarze