Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórcy CoD: Advanced Warfare pracowali nad odsłoną serii z akcją w Wietnamie

Z kamerą TPP.

Call of Duty: Advanced Warfare nie jest pierwszym projektem, nad którym pracuje dla Activision studio Sledgehammer. Wcześniej deweloperzy planowali odsłonę tej serii z akcją w Wietnamie, z widokiem w perspektywie trzeciej osoby.

- Spędziliśmy przy tym jakieś sześć-osiem miesięcy - przyznał jeden z założycieli firmy, Glen Schofield, w rozmowie z magazynem Game Informer (dzięki, VG247). - Wzięliśmy się za fabułę. Mieliśmy kilka ciekawych rozwiązań i jeden, duży moment, który chciałbym kiedyś dodać do gry, ale musi to być perspektywa trzeciej osoby.

Prace nad skasowanym projektem rozpoczęły się wkrótce po tym, jak Schofield wraz z Michaelem Condreyem opuścili Visceral Games, gdzie odpowiadali za serię Dead Space. W 2009 roku założyli własne studio, finansowane przez Activision - właśnie Sledgehammer.

Pomysł upadł, ponieważ deweloperzy musieli pomóc przy dokończeniu Call of Duty: Modern Warfare 3, zaraz po tym, jak Activision zwolniło założycieli Infinity Ward. Vince Zampella i Jason West sformowali później Respawn Entertainment i wyprodukowali Titanfall.

Schofield dodaje, że zdecydowano się na pomysł z widokiem TPP, ponieważ „środowisko było zbyt niejasne”. Etapy planowano rozegrać także podczas „Sekretnej Wojny” w Laosie i Kambodży, a dużą część fabuły chciano umieścić w mrocznych tunelach, przywodzących na myśl właśnie Dead Space.

- Częścią naszej kultury pracy był fakt, że decyzję o skasowaniu podjęliśmy wspólnie - dodaje menedżer. - Podobała nam się perspektywa produkcji z widokiem trzeciej osoby, ale jak można porównać cokolwiek do premiery wielkiego hitu z 2011 roku? - dodaje Schofield, mając na myśli Modern Warfare 3.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły