Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórcy Baldur's Gate 3 szykują coś dla graczy Xbox i fanów wydań fizycznych

Aktualizacja: Zapowiedź odbędzie się na The Game Awards 2023.

Aktualizacja: Larian Studios potwierdziło, że datę premiery Baldur's Gate 3 na konsolach Xbox Series X/S poznamy podczas imprezy The Game Awards 2023, która rozpocznie się 8 grudnia o godzinie 1:30 czasu polskiego. Gra ukaże się jeszcze w tym roku.


Oryginalna wiadomość: Twórcy Baldur's Gate 3 pochwalili się licznymi nominacjami do nagród The Game Awards, ale we wpisie pojawiła się też bardzo wyraźna sugestia, że data premiery gry na konsolach Microsoftu zostanie ogłoszona już niebawem. Ponadto Larian Studios szykuje najwyraźniej wydanie fizyczne.

Wczoraj organizatorzy The Game Awards przedstawili listę nominowanych do tegorocznych nagród, na której Baldur's Gate 3 pojawia się nadwyraz często - gra ma nawet szanse otrzymać tytuł Gry Roku, na co zresztą ma spore szanse. Twórcy ciepło przyjętej produkcji nie przemilczeli tego faktu i pochwalili się nominacjami na Twitterze/X, przy okazji zachęcając fanów do oddawania głosów. Najciekawsze jest jednak to, co dopisano „drobnym druczkiem” na samym dole posta.

Fani Xbox i fani nośników fizycznych obserwujcie to miejsce, jeśli czekacie na oficjalne ogłoszenia. To będzie pracowity tydzień” - czytamy na końcu wpisu. Znając zasady rządzące oficjalnymi profilami twórców i wydawców gier w mediach społecznościowych, możemy z dużą pewnością rozumieć te słowa jako zapowiedź oficjalnych ogłoszeń szykowanych na bieżący tydzień.

Co prawda sceptycy mogą powiedzieć, że słowa o „pracowitym tygodniu” i sugestia ogłoszeń nie mają ze sobą nic wspólnego, jednak to bardzo mało prawdopodobne. Baldur's Gate 3 już od dawna opracowywane jest w wersji na konsole Xbox, a dyrektor wydawniczy belgijskiego studia niedawno zapewniał, że plany o grudniowej premierze na sprzęcie Microsoftu nadal są aktualne.

Najprawdopodobniej oficjalną datę premiery na Xboksach poznamy w ciągu kilku najbliższych dni i wcale nie byłoby wielkim zdziwieniem, gdyby Baldur's Gate 3 zadebiutowało w tej wersji w okolicach The Game Awards, czyli w pierwszym tygodniu grudnia. Ponadto Larian Studios najwyraźniej szykują wydania fizyczne gry, ponieważ w innym przypadku nie wspominaliby o tym w oficjalnym wpisie na swoim Twitterze/X.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Baldur's Gate III

PS5, Xbox Series X/S, PC

Related topics
O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze