Skip to main content

Twórca Lies Of P wyjaśnia, skąd pomysł na mroczną grę z Pinokio

Nie chodzi o nos.

Lies Of P stawia na dość nietypowe założenia, pozwalając wcielić się w Pinokio w mrocznym świecie pełnym potworów, które pokonamy w walce w stylu serii Souls. Skąd takie połączenie? I dlaczego postawiono na bohatera znanego lepiej z bajki Disneya?

- Musieliśmy znaleźć coś bardzo dobrze znanego, ponieważ to nasza pierwsza gra Soulslike i chcieliśmy, by od razu miała grupę fanów - wyjaśnia reżyser Choi Ji-Won w rozmowie z IGN. - Wzięliśmy więc dobrze znaną opowieść i wprowadziliśmy własne modyfikacje.

- Gdy ludzie myślą o Pinokio, myślą o bajce. Disney zrobił jednak film dla dzieci. Jeśli przyjrzeć się oryginalnej historii, jest całkiem mroczna i dla dorosłych - dodaje przedstawiciel studia Neowiz z Korei Południowej.

Kolejnym powodem był fakt, że przygody bohatera zabierają go w przeróżne miejsca, co powinno zapewnić różnorodność lokacji. - Zaczyna w domu Gepetto, potem przebywa morze i zostaje połknięty przez wieloryba. Właśnie dlatego Pinokio jest bardzo atrakcyjny dla naszej gry.

Część graczy nazywa Life Of P najlepszą produkcją pokazaną na konferencji otwierającej targi Gamescom, więc oczekiwania są spore. Gra ukaże się w 2023 roku na PC, PlayStation 5 i Xbox Series X/S, a podczas rozgrywki zwiedzimy mroczne miasto Krat, opanowane przez „szaleństwo i żądzę krwi”.

Read this next