Skip to main content

Twórca Beyond Good & Evil 2 prezentuje wideo z prototypu gry

Pierwsze spojrzenie na gameplay.

Michel Ancel postanowił zaprezentować światu materiał wideo z prototypu Beyond Good and Evil 2, pokazywany dotychczas na E3, ale wyłącznie za zamkniętymi drzwiami.

Oglądamy oczywiście bardzo, bardzo wczesną wersję produkcji, a raczej demo technologiczne silnika Voyager - z wstępnymi elementami rozgrywki. Prace nad tytułem dopiero startują, więc na premierę przyjdzie jeszcze poczekać.

Jest ambitnie

Gracz będzie mógł zakupić statek kosmiczny, w którym może trzymać inne, mniejsze jednostki. Nawet jeśli w toku rozgrywki nabędzie większy okręt, mniejszy sprzęt latający schowa we wnętrzu ładowni.

Jest też spojrzenie na stworzonego w edytorze postaci bohatera. Ten dysponuje plecakiem odrzutowym, umożliwiającym swobodne przemieszczanie się we wszystkich płaszczyznach.

Ancel zbliża się następnie do wielkiego posągu, starając się w ten sposób zaprezentować skalę obiektów, jakie znajdziemy w generowanym proceduralnie wszechświecie. Producent odsuwa kamerę, opuszczając wkrótce planetę.

Później - w stylu No Man's Sky - postać wskakuje do statku, rusza w kosmos i błyskawicznie wraca do atmosfery. Wszystko to bez ekranów ładowania.

Zobacz na YouTube

Pozostaje pytanie, na ile tak ambitne w skali Beyond Good and Evil 2 będzie wypełnione detalami i fabułą, czego na pewno oczekują fani pierwszej odsłony serii.

Nie znamy jeszcze oficjalnej listy platform docelowych. Premiera zapewne w okolicach 2030 roku.

Read this next