Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Tryb sieciowy Cyberpunk 2077 nadal powstaje - sugerują pliki gry

Do tego dwa dodatki.

Pliki aktualizacji 1.3 dla Cyberpunk 2077 sugerują, że CD Projekt ponownie pracuje aktywnie nad trybem sieciowym produkcji. Znaleziono też wzmianki o drugim z planowanych rozszerzeń.

Wieści przekazał Tyler McVicker, w najnowszym materiale wideo. Jak wyjaśnia, otwarcie pliku wykonawczego gry w edytorze dotychczas ujawniało tylko dwa „stany”: standardowy oraz ep1, dla pierwszego dodatku.

Zobacz także: Cyberpunk 2077 - Poradnik, Solucja - kompletny przewodnik do gry za darmo

Teraz jednak - po publikacji łatki 1.3 - znaleziono dwie kolejne zmienne: „ep2”, co sugeruje kolejne DLC, oraz „CyberpunkMulti”, nawiązujące jak się wydaje właśnie dla trybu wieloosobowego.

Oczywiście tych osobnych „stanów” nie można obecnie uruchomić, lecz sugerują one kierunek prac obrany przez CD Projekt Red.

Wszystkie te informacje - dwa dodatki, multiplayer - nie będą nowością dla osób śledzących losy Cyberpunk 2077 od samego początku, lecz po pełnej problemów premierze założenia mogły ulec zmianie. Pliki gry wskazują jednak na to, że stało się tak w nieznacznym stopniu.

Według wczesnych doniesień Cyberpunk Online miał być osobnym tytułem, lecz później mówiło się już o integracji trybu z „podstawką”. Ostatnio temat wrócił w czerwcu, gdy w ogłoszeniach o pracę CD Projekt Red szukał właśnie deweloperów z doświadczeniem w grach online.

Szczegóły są skąpe, lecz McVicker dodaje, że „stan” CyberpunkMulti obejmuje choćby dziennik zadań gracza, co sugeruje misje do wykonania. Autor filmu dodaje także, że aktualizacja 1.3 wprowadziła „fundamentalne” zmiany w silniku REDengine, co jest sporym problemem dla twórców modyfikacji.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze