Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Trudne życie Batmana w zwiastunie Batman: Arkham Knight

„Bohater nie boi się śmierci.”

„Dla bohatera jedyne prawdziwe zakończenie to śmierć” - uważa narrator najnowszego, premierowego zwiastuna gry akcji Batman: Arkham Knight.

„Legendy żyją dalej”

„Bohater nie boi się śmierci, ponieważ to umniejszyłoby znaczenie życia” - słuchamy dalej. „Bohater wie, że nie pokona niebezpieczeństwa, ale na moment może uchronić innych przed strachem.”

Ogólnie rzecz biorąc, życie bohatera - a dokładnie Batmana - nie jest usiane różami, o czym przekonamy się już jutro, gdy Arkham Knight zadebiutuje na PC, PlayStation 4 i Xbox One.

Akcja nowej części serii rozpoczyna się rok po finałowych scenach Arkham City. Batman czuje się trochę przygnębiony śmiercią swojego odwiecznego wroga, ale Gotham ma się nadzwyczaj dobrze. Przynajmniej do czasu.

Do miasta powraca Strach na Wróble. Nie dość, że skrzykuje wszystkich najbardziej niebezpiecznych złoczyńców w celu zabicia Batmana, to na dodatek zmusza władze do ewakuacji większości mieszkańców podkładając w różnych dzielnicach bomby ze śmiertelną toksyną.

Na drodze bohatera staną nie tylko znane postacie takie jak Dwie Twarze, Pingwin czy Harley Queen, ale także zupełnie nowy wróg - tytułowy Arkham Knight. Ten dysponuje własną armią, z czołgami włącznie.

Nasze szanse rosną jednak dzięki dostępowi do Batmobilu, pomocnego w walce i podczas przemieszczania się po mieście.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze