Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

[PLOTKA] Batman: Gotham Knights z kilkoma frakcjami i systemem Nemesis

Trybunał Sów głównym antagonistą.

W nowej grze z Batmanem pojawi się kilka frakcji i odpowiednik systemu Nemesis - wynika z nieoficjalnych doniesień.

Informację przekazał na Twitterze internauta o pseudonimie The Comix Kid, powołując się na „kogoś, kto pracował” nad projektem od samego początku. W produkcji - o prawdopodobnym tytule Gotham Knights - znajdzie się kilka stronnictw, z którymi zmierzy się Mroczny Rycerz. Wśród ugrupowań jest podobno policja.

Według użytkownika, w planach jest odpowiednik Nemesis, czyli systemu znanego ze Śródziemie: Cień Mordoru i Śródziemie: Cień Wojny. W obu pozycjach mechanika pozwalała graczowi rekrutować pokonanych wrogów - niewykluczone, że w powstającej grze z Batmanem zadziała podobnie.

The Comix Kid przekonuje, że - zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami - w produkcji pokierujemy nie tylko Mrocznym Rycerzem, ale także innymi członkami „nietoperzej rodziny”, a więc zapewne między innymi Robinem i Nightwingiem.

Głównym antagonistą będzie rzekomo Trybunał Sów - tajemnicza organizacja, uważająca, że sprawuje prawdziwe rządy w Gotham. Obecność ugrupowania sugerowały grafiki, które w minionych miesiącach publikował montrealski oddział Warner Bros. - studio odpowiedzialne ponoć za projekt.

Ponadto tytuł ma być powiązany z innymi grami na podstawie komiksów wydawnictwa DC, w tym prawdopodobnie powstającej równolegle produkcji o Legionie Samobójców. Spekuluje się, że tytuł zostanie zapowiedziany w sierpniu, na internetowym wydarzeniu DC Fandome.

Read this next