Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wymyślili grę o Batmanie i udają, że jest prawdziwa. Arkham World zdominowało forum fanów

Najważniejsze to mieć bujną wyobraźnię.

Niestniejąca gra Batman: Arkham World zawładnęła forum fanów serii, którzy dyskutują o wyimaginowanej fabule, mechanikach i momentach z gry. To jeden wielki żart i mem, ale niewtajemniczony internauta może się nieźle zdziwić, czytając wpisy, które wydają się być śmiertelnie poważne.

Sprawę opisuje Kotaku. Posty o Arkham World zaczęły pojawiać się na subreddicie r/BatmanArkham na początku sierpnia i trwają do teraz. Fani serii traktują nieistniejącą grę tak poważnie, że trafiła nawet ona do opisu forum:

Ten subreddit jest poświęcony dyskusji na temat całego lore Batman Arkham, wliczając w to trylogię Rocksteady, Arkham Origins i wszystkie gry i komiksy, w tym najnowszą edycję, Arkham World.

Według internautów, Arkham World zadebiutowało 2 sierpnia 2021 roku. Dowiadujemy się, że gra oferuje „otwarty świat pełenen kryminalistów i szalonych ludzi oraz ulepszony gameplay z Arkham Knight”. W pierwszej misji pojawia się Killer Moth, a w dalszej części przygody możemy pokierować Alfredem, który otrzymał własne misje.

„Jaka jest wasza ulubiona mechanika z Arkham World?” - pyta jeden z internautów. „Moja to dodanie trybu detektywistycznego do Batmobila.”

„Niepopularna opinia: tak naprawdę podobały mi się misje z Alfredem w Arkham World. Kto się zgadza?" - pyta inny fan niestniejącej gry.

Biorąc pod uwagę nastawienie użytkowników forum, trudno się dziwić, że jedna z najwyżej ocenianych odpowiedzi na pytanie „kto zaczął całą tę szopkę z Akrham World?” brzmi „Rocksteady, oni stworzyli tę grę”.

Skąd nazwa Akrham World? Pada ona podczas przemówienia Jokera po otrzymaniu nagrody za najlepszą postać w grze wideo na Spike Video Game Awards 2011. Tytuł gry zmieniono potem na Arkham Knight, więc World był gotowy do wzięcia.

W podobno sposób „bawią się” fani Titanfall, udając, że wyszła trzecia część gry. Właśnie z tej społeczności pochodzi pomysł na wymyślenie gry o Batmanie.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Batman: Arkham Asylum

PS4, Xbox One, PS3, Xbox 360, PC

Batman: Arkham City

PS4, Xbox One, PS3, Xbox 360, PC

See 1 more

Batman: Arkham Knight

PS4, Xbox One, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.
Komentarze