Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Microsoft zainteresowany kupnem Warner Bros. Interactive Entertainment - raport

Transakcja podobno nie obejmie gier.

Microsoft jest zainteresowany kupnem Warner Bros. Interactive Entertainment, czyli oddziału firmy odpowiedzialnego za wirtualną rozrywkę - wynika z niepotwierdzonych doniesień serwisu The Information.

Koncern z Redmond jest więc już czwartą firmą, która rzekomo wyraża chęć nabycia wydawcy serii Batman: Arkham i Mortal Kombat. Jak jakiś czas temu ujawniło CNBC, pozostałymi potencjalnymi kupcami są EA, Activision oraz Take-Two Interactive.

Źródła portalu The Information twierdzą jednak, że częścią ewentualnej transakcji nie będą marki w posiadaniu Warner Bros. Interactive Entertainment, a jedynie należące do spółki studia deweloperskie.

Uznany analityk Daniel Ahmad z Niko Partners prognozuje na Twitterze, że wbrew doniesieniom niektóre serie - w tym Mortal Kombat - nadal mogą trafić do nowego właściciela. Nie wyklucza, że na pozostałe (między innymi Harry Potter i Batman) zostanie udzielona licencja. Podobną strategię działania obrał Disney w przypadku „Gwiezdnych Wojen”.

Według wcześniejszych informacji, wartość transakcji może wynieść nawet 4 miliardy dolarów. The Information przekonuje, że AT&T, które obecnie kontroluje Warner Bros. Interactive Entertainment, zamierza sprzedać firmę, by zmniejszyć dług, wynoszący 154 miliardy dolarów.

Źródło: The Information, VG247

Read this next