Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Torment: Tides of Numenera - mapa: Dolina Poległych Bohaterów

Miejsce wypełnione grobami skrywającymi wiele tajemnic.

Jest to kolejna lokacja w Torment: Tides of Numenera, do której trafisz w trakcie wykonywania misji głównej o nazwie Na tropie konstruktora. Trafisz tutaj po skorzystaniu z usług transportowych Mistrza Rennio (#6 na mapie w Karawanseraju). Najważniejszą informacją związaną z Doliną jest fakt, że znajdują się tu dwa zwalczające się ugrupowania - Dzieci Wiecznych Wrót oraz Memorialiści.

Niemal od razu po przybyciu do tej części świata jedna i druga grupa będzie próbowała namówić cię, abyś do niej przystąpił. Wykonując kolejne zadania możesz opowiedzieć się po jednej lub drugiej stronie, ale możliwe jest też wypełnienie misji odpowiednio manewrując i zachowując neutralność. Dolina oferuje miejsce odpoczynku u Thalany MarQuereth (kosz to 100 błyszków) oraz jednorazowe skorzystanie ze specjalnej piramidy odnawiającej statystyki postaci.

Mapa - Dolina Poległych Bohaterów

 1. Klin'Kar - wyznawca Dzieci Wiecznych Wrót, którego spotkasz po przybyciu do lokacji. Jest związany z misją główną Na tropie konstruktora. Może też zlecić zadanie dodatkowe Zagadka opiekunów.
 2. Kryjówka Memorialistów - Beltraxa oraz Ronosa Cai'sula, z którymi związana jest misja główna Na tropie konstruktora. Mogą też zlecić zadanie dodatkowe Strach bez końca.
 3. Ciemny Minnim - niższy (3a) i wyższy (3b) - teleport między dolną i górną częścią lokacji.
 4. Plama mroku - portal między południowo-zachodnią (4a) częścią lokacji, a wejściem do Nekropolii (4b).
 5. Piramida - odwrócona do góry nogami piramida zapewnia jednorazowe odnowienie statystyk.
 6. Jasny Minnim - teleport łączący centrum lokacji (6a) z górną, wschodnią częścią murów (6b).
 7. Posąg zwierzęcia - dokładnie go zbadaj i zacznij zaglądać w oczy. Zaczniesz w ten sposób otrzymywać punkty doświadczenia - najpierw 3, za drugim spojrzeniem 4, potem 3 i na końcu 15 (w sumie 25).
 8. Pryzmatyczny posąg - zbadaj go, aby zdobyć 2 punkty doświadczenia.
 9. Feniks - mężczyzna, który może zlecić zadanie Mądrość Feniksa.
 10. Sadzawka - przeszukaj ją, aby znaleźć cenny przedmiot i enigmat.
 11. Colo i Natli - wyznawcy Dzieci Wiecznych Wrót, z którymi możesz stanąć do walki. Jeśli wygrasz zdobędziesz cenne nagrody.
 12. Portal - na końcu pochylonej kładki znajduje się portal. Przemieść kładkę, a kiedy upadnie podnieś maskę Twarz Nie-pamięci, którą podaruj Okrągłej Trójcy (#13).
 13. Okrągła Trójca - mężczyzna, któremu możesz przekaż maskę Twarz Nie-pamięci (#12), za co otrzymasz 25 punktów doświadczenia.
 14. Obóz Memorialistów - spotkasz tu trzy osoby: Denovana Russa, Lukę Meregalli oraz Thalanę MarQuereth (możesz u niej odpocząć za 100 błyszków).
 15. Wnęka - związana z zadaniem dodatkowym Zaginiony pasterz.
 16. Tantalum - handlarz posiadający sporo przedmiotów i broni.
 17. Wielki kryształ - zapewnia kilka punktów doświadczenia i aktywuje zadanie dodatkowe Odcięte dziecko.
 18. Przejście do Nekropolii.

Gdzie odpoczywać w Dolinie Poległych Bohaterów?

Początkowo możesz to uczynić w obozie Memorialistów (#14 na mapie). Aby to uczynić udaj się do Thalany MarQuereth. Licz się jednak z tym, że odpoczynek kosztuje całe 100 błyszków. Jeśli chcesz zregenerować punkty statystyk, to możesz to uczynić za darmo korzystając z odwróconej piramidy (#5 na mapie). W dalszej części etapu, a konkretnie po odblokowaniu wejście do Nekropolii (#18 na mapie) zdobędziesz możliwość darmowego wypoczynku.


Kody do grobowców

Poniżej znajduje się lista kodów, które możesz zastosować w komputerze w Nekropolii. Dzięki nim dotrzesz do grobowców z interesującą zawartością. W niektórych przypadkach jest to niezbędne do ukończenia zadań dodatkowych.

3431 - kod, który zdobędziesz od Matkiny w misji Chłodny, opanowany szelma. Prowadzi do grobowca Pierwszej Porzuconej, lokacji związanej z misją główną Na tropie konstruktora.

1535 - kod, który otrzymasz w postaci notatki podczas rozmowy z Feniksem (#9 na mapie Dolina Poległych Bohaterów). Prowadzi do grobowca związanego z zadaniem dodatkowym Mądrość Feniksa.

5143 - kod otrzymasz od Pstrego w Nekropolii (#18 na mapie). Możesz go otrzymać po rozmowie na temat dziewczynki o imieniu Choi (zadanie dodatkowe Odcięte dziecko) lub po przeczytaniu notatki, którą Pstry zostawi po śmierci lub ucieczce. Kod prowadzi do grobowca z Oddwaldem.

4221 - kod ten otrzymasz po rozmowie z Oddwaldem, do którego dostaniesz się po skorzystaniu z innego kodu (5143). Prowadzi on do krypty z ciałem Choi, dziewczynki związanej z zadaniem dodatkowym Odcięte dziecko.


Spis treści: Torment: Tides of Numenera - Poradnik, Solucja

Zobacz też:

- Torment: Tides of Numenera - mapy: Rafa Upadłych Światów, Mały Rynek

- Torment: Tides of Numenera - mapa: Plac Rządowy

- Torment: Tides of Numenera - mapa: Bebechy

- Torment: Tides of Numenera - mapa: Skraj Klifu

- Torment: Tides of Numenera - mapa: Karawanseraj


2413 - kod zdobędziesz od Ronosa w trakcie wykonywania zadania dodatkowego Odcięte dziecko. Prowadzi do grobowca, gdzie znajdziesz kolejną ważną kombinację związaną z Marcysą.

1254 - kod do grobowca Marcysy, który zdobywasz w mogile Ronosa. Jest to miejsce związane z dwoma zadaniami dodatkowymi: Odcięte dziecko oraz Strach bez końca.

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze