Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

The Medium - widzenie: jak podświetlać obiekty

Podświetlanie interaktywnych obiektów, odkrywanie sekretów.

Możliwość podświetlania interaktywnych obiektów jest coraz powszechniej spotykana w grach, nie inaczej jest w The Medium. Tutaj ta mechanika nazywa się trybem widzenia. Jak z niego korzystać i jakie niesie dla gracza korzyści? To wyjaśniamy w niniejszym rozdziale.

Tryb widzenia aktywujesz domyślnie za pomocą klawisza CTRL (w przypadku wersji na konsolę Xbox trzeba przytrzymać LB). W trakcie jego działania ekran delikatnie się rozmyje, a wokół pobliskich interaktywnych obiektów pojawi się poświata (1), dzięki czemu łatwiej je dostrzeżesz.

Tryb ten ma także swoje zastosowanie fabularne. Za jego sprawą zauważysz zakamuflowane przedmioty - na przykład włącznik ukryty za obrazem (2), skrzynkę z bezpiecznikami czy ślady stóp Smutki, za którą musisz podążać.

Postaraj się korzystać z tej mechaniki jak najczęściej, nie tylko wtedy, gdy jest to uwarunkowane fabularnie. Dzięki temu nie ominą cię ciekawe przedmioty do zbadania - jak plakaty czy książki. Nie są to co prawda znajdźki czy sekrety, ale pozwolą ci poznać więcej informacji na temat wykreowanego przez twórców świata i lepiej zrozumieć fabułę.

Następnie: The Medium - lustro: jak przejść na drugą stronę

Spis treści: The Medium - Poradnik, Solucja

Poprzednio: The Medium - skradanie się: jak uniknąć wykrycia

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze