Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

The Callisto Protocol zachęca do powrotu. Twórcy dodali Nową Grę+

Wcześniej, niż zapowiadano.

Jeżeli szukacie pretekstu, aby wrócić do więzienia Black Iron, to twórcy The Callisto Protocol właśnie opublikowali nową aktualizację, która naprawia kilka błędów i dodaje do gry obiecany tryb Nowej Gry+.

Twórcy zapowiadali długie wsparcie The Callisto Protocol, a nawet podali konkretne plany na najbliższych kilka miesięcy. Pierwszą z obiecanych nowości miał być tryb Nowa Gra+, który właśnie wprowadzono w aktualizacji 3.01. Po ukończeniu głównej fabuły można teraz rozpocząć przygodę od początku, a cały odblokowany sprzęt i zdobyte kredyty znajdziemy w pierwszej kuźni.

Oprócz tego wprowadzono szereg poprawek, w tym usunięto błąd uniemożliwiający niektórym graczom zdobycia osiągnięcia za ukończenie gry na najwyższym poziomie trudności. Inne ważniejsze zmiany dotyczą choćby wyłączenia otrzymywania obrażeń podczas przeskakiwania przez przeszkody, co z pewnością ułatwi potyczkę z pewnym bossem. Aktualizacja jest już dostępna na wszystkich platformach, a pełną listę zmian opublikowano na Reddicie.

Warto zauważyć, że początkowo planowano wprowadzić tryb Nowej Gry+ dopiero w lutym, jednak najwyraźniej twórcy uwinęli się szybciej. Nadal czekamy jednak na tryb hardkorowy, który również miał zostać wprowadzony w lutym. Poza tym, na lato zaplanowano premierę dodatku fabularnego, który rozszerzy przygodę na Kalisto, a także kilka mniejszych DLC, jakie powinny trafić do sprzedaży między marcem a majem.

The Callisto Protocol spotkało się z mieszanym odbiorem, głównie przez problemy techniczne wersji na PC, które trapiły produkcję w okresie premierowym. Twórcy jednak dość szybko naprawili najbardziej rażące błędy, a gra jest obecnie w dobrym stanie i zdecydowanie warto dać jej szansę. Tytuł stanowi ciekawe połączenie survival horroru z grą akcji nastawioną na dynamiczne starcia w zwarciu, przy czym akcja gra tu pierwsze skrzypce.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

The Callisto Protocol

PS5, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.
Komentarze