Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ten easter egg z Hogwarts Legacy nawiązuje do Dark Souls. Skąd wziął się miecz w Hogsmeade?

Nawiązanie pojawia się w wielu grach.

CIEKAWOSTKA | Fani serii Dark Souls doskonale wiedzą, że miecz wbity w płonące ognisko oznacza bezpieczną przystań, przy której możemy zapisać nasze postępy i zregenerować siły. Widok ten owiany jest w świecie gier taką sławą, że w wielu innych tytułach pojawia się jako nawiązanie. Podobnie jest i w Hogwarts Legacy.

Osobom mniej zaznajomionych z serią Dark Souls wyjaśniamy, że ogniska z mieczem były jednymi z najbardziej pożądanych punktów podczas przechodzenia wspomnianego tytułu. To tam mieliśmy rzadką okazję zapisać nasze postępy, zregenerować siły czy wzmocnić nasze wyposażenie.

Ten element rozgrywki na stałe zapisał się w historii gier wideo oraz pamięci wielu graczy, dlatego twórcy innych produkcji lubią powielać ten charakterystyczny widok w swoich grach, nawet jeśli ognisko nie ma funkcji znanej z pierwowzoru. Podobne ogniska znajdziemy np. w serii Assassin’s Creed lub Wiedźminie.

W Hogwarts Legacy płomienie oblewające rycerski miecz odnajdziemy na północy obszaru Hogsmeade, na jednej z łąk. Ognisko nie jest zazwyczaj rozpalone, ale możemy wzniecić płomienie za pomocą właściwego zaklęcia. Na poniższym filmiku możesz sprawdzić, jak dokładnie wygląda ten easter egg w grze.

Zobacz na YouTube

Następna ciekawostka: Portret Albusa Dumbledore'a

Read this next