Skip to main content

W Hogwarts Legacy ukryto portret oddający hołd filmowemu Dumbledore’owi

Aktor został uwieczniony na jednym z obrazów.

CIEKAWOSTKA | Na przestrzeni ośmiu ekranizacji Harry’ego Pottera w rolę Albusa Dumbledore’a wcielało się dwóch aktorów. Jednym z nich był Richard Harris i to właśnie jego wizerunek można znaleźć na portretach w korytarzach magicznej szkoły w Hogwarts Legacy.

Zapewne większość z Was utożsamia postać Albusa Dumbledore’a z Michaelem Gambonem, który odgrywał tę istotną rolę począwszy od Więźnia Azkabanu. Jednakże pierwotnie rola należała do Richarda Harrisa i to jego widzimy na ekranie w filmach Kamień Filozoficzny i Komnata Tajemnic.

Niestety w 2002 roku aktor zmarł, a rolę tajemniczego dyrektora Hogwartu przejął Gambon. Twórcy Hogwarts Legacy postanowili jednak uczcić „pierwszego Dumbledore'a” w swojej grze. W kilku miejscach Hogwartu znajdziemy sporej wielkości portrety z czarodziejem łudząco przypominającym największego z dyrektorów szkoły. Jednym z takich miejsc jest jedno z niższych półpięter Wielkich Schodów.

Co ciekawe, akcja gry dzieje się pod koniec XIX wieku. Wówczas, Albus Dumbledore był już na świecie, ale był zbyt młody, aby uczęszczać do Hogwartu. Nasz główny bohater zjawia się w szkole dosłownie parę lat przed przybyciem tego wielkiego czarodzieja do szkoły magii.

Następna ciekawostka: Chłopiec wymiotujący ślimakami

Read this next