Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Tak wyglądało niesławne Duke Nukem Forever dekadę przed premierą

Wersja z 2001 wyciekła do sieci.

„Słynna” strzelanka Duke Nukem Forever powstawała przez niemal piętnaście lat, ukazując się ostatecznie w 2011 roku, ku ogólnemu rozczarowaniu. Teraz w sieci pojawiła się wersja z 2001 roku.

Materiały opublikowano na forum 4chan, a pliki mają pojawić się w czerwcu. Mowa o odsłonie, którą reklamowano na targach E3 2001, ale podobno w dużo bardziej kompletnej formie. Całość działa na Unreal Engine 1 i obejmuje między innymi muzykę Megadeath oraz sekcję na motorze.

Duke Nukem Forever zapowiedziano pierwotnie w 1997 roku, lecz na przestrzeni czternastu lat wielokrotnie zmieniano twórców, koncepcje i generacje konsole. Ostatecznie wyjątkowo niskiej jakości grę wydano w 2011 roku.

Na E3 w 2001 roku tytuł pokazywało jeszcze 3D Realms, a przyjęcie było raczej ciepłe. Studio miało jednak wewnętrzne problemy i w 2003 roku tytułem zajmowało się już tylko 18 osób. Trzy lata później prace zresetowano, a po kilku miesiącach odeszła połowa deweloperów.

W 2010 roku prawa do marki przejęło Gearbox Software, rok później wydając Duke Nukem Forever. Wersja X360 ma dzisiaj średnią ocen w serwisie Metacritic na poziomie 49 procent.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze