Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Duke Nukem doczeka się filmu. Na pokładzie twórcy serialu Cobra Kai

Książe może wrócić.

Wytwórnia Legendary Entertainment pracuje nad filmem na podstawie Duke Nukem - słynnej serii strzelanek o tytułowym bohaterze.

Jak pisze dobrze rozeznany w branży kinowej serwis The Hollywood Reporter, firma wykupiła prawa do ekranizacji od Gearbox Software, które jest właścicielem marki. Producentami projektu są twórcy serialu „Cobra Kai” - Josh Heald, Jon Hurwitz i Hayden Schlossberg.

W powstawanie ekranizacji na stanowisku producenta zaangażowany jest także Jean Julien Baronnet z Marla Studios, które odpowiadało za film w świecie Assassin’s Creed.

Na razie nie znaleziono scenarzysty ani reżysera, choć poszukiwania wciąż trwają. Z wieści pozyskanych przez The Hollywood Reporter wynika, że Legendary Entertainmet jest otwarte, by za kamerą stanął jeden z trójki Heald, Hurwitz i Schlossberg.

To nie pierwsza próba przeniesienia przygód Duke Nukema na ekrany kin. W 2018 roku stworzenia filmu podjęło się Paramount Pictures, a do głównej roli obsadzono Johna Cenę (znanego między innymi z „Peacemaker”), ale projektu nie zrealizowano.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze