Skip to main content

Duke Nukem doczeka się filmu. Na pokładzie twórcy serialu Cobra Kai

Książe może wrócić.

Wytwórnia Legendary Entertainment pracuje nad filmem na podstawie Duke Nukem - słynnej serii strzelanek o tytułowym bohaterze.

Jak pisze dobrze rozeznany w branży kinowej serwis The Hollywood Reporter, firma wykupiła prawa do ekranizacji od Gearbox Software, które jest właścicielem marki. Producentami projektu są twórcy serialu „Cobra Kai” - Josh Heald, Jon Hurwitz i Hayden Schlossberg.

W powstawanie ekranizacji na stanowisku producenta zaangażowany jest także Jean Julien Baronnet z Marla Studios, które odpowiadało za film w świecie Assassin’s Creed.

Na razie nie znaleziono scenarzysty ani reżysera, choć poszukiwania wciąż trwają. Z wieści pozyskanych przez The Hollywood Reporter wynika, że Legendary Entertainmet jest otwarte, by za kamerą stanął jeden z trójki Heald, Hurwitz i Schlossberg.

To nie pierwsza próba przeniesienia przygód Duke Nukema na ekrany kin. W 2018 roku stworzenia filmu podjęło się Paramount Pictures, a do głównej roli obsadzono Johna Cenę (znanego między innymi z „Peacemaker”), ale projektu nie zrealizowano.

Zobacz także