Skip to main content

Tak wygląda Hogwarts Legacy w VR

Fani szykują projekt.

Trwają prace nad modyfikacją, która wzbogaci Hogwarts Legacy o tryb VR. Autor projektu zaprezentował już pierwsze materiały z rozgrywki i zapewnił, że na premierę nie trzeba będzie długo czekać.

Twórca modyfikacji - niejaki Praydog - opublikował w sieci 10-minutowy gameplay, w którym obserwujemy eksplorację Hogwartu z perspektywy pierwszej osoby. Spacer po korytarzach magicznej szkoły robi wrażenie, choć trzęsienie obrazu i ujęcia znad schodów mogą budzić pewien dyskomfort.

Wspomniany moder to członek społeczności Flat2VR, zajmującej się dodawaniem trybu VR do gier, które nie obsługują go natywnie. W przeszłości zespół przeniósł do wirtualnej rzeczywistości między innymi Final Fantasy 14 i Scorn.

Modyfikacja nie otrzymała jeszcze terminu premiery, jednak zgodnie z zapewnieniami modera, powinna zadebiutować „niedługo”. Do zabawy będą oczywiście potrzebne gogle wirtualnej rzeczywistości, Praydog jednak uspokaja - mod pozwoli na rozgrywkę zarówno z widoku pierwszej, jak i trzeciej osoby.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że standardowe wydanie Hogwarts Legacy zadebiutowało dziś oficjalnie na PC oraz konsolach PS5 i Xbox Series X/S. Wcześniejszy dostęp do zabawy otrzymali trzy dni temu gracze, którzy zakupili przedpremierowo droższą edycję Deluxe.

Użytkownicy konsol starszej generacji, a więc PS4 i Xbox One, zagrają dopiero 4 kwietnia. Jeszcze później - konkretnie 25 lipca - dostęp do gry otrzymają posiadacze Nintendo Switch. Pierwsze recenzje jasno wskazują, że zdecydowanie jest na co czekać. Hogwarts Legacy zbiera bardzo wysokie noty i bije rekordy popularności, zarówno wśród oglądających na Twitchu, jak i graczy na Steamie.

Zobacz także