Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Hogwarts Legacy pobiło rekord Twitcha. Tylu widzów jeszcze nie było

Czarodzieje pobili Cyberpunka.

Hogwarts Legacy (w Polsce wydane jako Dziedzictwo Hogwartu) pobiło rekord platformy Twitch w kategorii oglądalności tytułu dla pojedynczego gracza. Poprzedni najlepszy wynik ustanowił Cyberpunk 2077 w grudniu 2020 roku.

Jak informuje serwis VGC, rozgrywkę z dzieła studia Avalanche Software - dostępnego od wczoraj w ramach wczesnego dostępu dla składających zamówienia przedpremierowe - oglądało w sumie 1,3 miliona widzów. Tym samym pobito oglądalność Cyberpunka o 200 tys. widzów.

Za taki wynik prawdopodobnie odpowiada fakt, że wydawca wykorzystał system Twitch Drops i widzowie oficjalnej transmisji premierowej mieli szansę odblokowania w grze dodatkowego ekwipunku po obejrzeniu co najmniej 20 minut streama.

Przypomnijmy, że dla osób, które nie zdecydowały się na złożenie zamówienia przedpremierowego, gra będzie dostępna już w piątek 10 lutego na platformach PC, PS5 oraz Xbox Series X/S.

W przypadku portów na konsole starszej generacji PS4 i Xbox One, twórcy zdecydowali się na opóźnienie premiery do kwietnia, aby dopracować optymalizację. Natomiast posiadacze Nintendo Switch będą musieli poczekać do lipca.

Read this next