Skip to main content

Hogwarts Legacy to szaleństwo. Pół miliona graczy na Steamie, a nie było jeszcze premiery

Niezwykła sytuacja.

Deweloperzy ze studia Avalanche Software mogą być niezwykle dumni ze swojego najnowszego dzieła. Hogwarts Legacy (w Polsce wydane jako dziedzictwo Hogwartu) będzie miało oficjalną premierę dopiero jutro, ale dzięki wczesnemu dostępowi prawie pół miliona użytkowników Steama już eksploruje słynne uniwersum.

Według danych serwisu SteamDB, wczoraj wieczorem grę uruchomiło aż 489 tysięcy użytkowników. Można się spodziewać, że po jutrzejszej premierze liczba ta wzrośnie jeszcze bardziej. Warto też zauważyć, że gra dostępna jest także na Epic Games Store oraz oczywiście konsolach. Studio ani wydawca nie podali na razie oficjalnych wyników, ale zapewne będą równie imponujące.

Gra ustanowiła też nowy rekord Twitcha w kategorii najchętniej oglądanej produkcji dla pojedynczego gracza. Premierowe transmisje śledziło 1,3 miliona widzów, chociaż duży wpływ na to mogła mieć przygotowana akcja promocyjna - za obecność na premierowym streamie przez co najmniej 20 minut można było otrzymać dostęp do bonusowych przedmiotów w grze, w ramach systemu Twitch Drops.

Przypomnijmy, że na razie do tytułu mają dostęp osoby, które zdecydowały się na złożenie zamówienia przedpremierowego droższej edycji Deluxe. Regularna premiera będzie miała miejsce jutro - 10 lutego - na PC, PS5 oraz Xbox Series X/S. Posiadacze platform starszej generacji, czyli PS4 i Xbox One, będą musieli uzbroić się w cierpliwość i poczekać do 4 kwietnia. Najpóźniej zadebiutuje port na Nintendo Switch - dopiero 25 lipca.

Akcja Hogwarts Legacy rozgrywa się około 100 lat przed wydarzeniami z głównego cyklu książek o Harry’m Potterze. Wcielamy się w nowego ucznia Hogwartu, przyjętego do szkoły wbrew zwyczajowi dopiero na piątym roku nauki. Okazuje się, że nasza postać potrafi władać starożytną magią, o której przez setki lat niemal całkowicie zapomniano. Musimy okiełznać tajemnicze moce i wykorzystać je do udaremnienia groźnego spisku goblinów oraz czarnoksiężników.

Zobacz także