Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Tajemniczy teaser twórców Nier Automata i Bayonetty - Platinum Games zapowie cztery gry?

AKTUALIZACJA: Zbiórka na remaster The Wonderful 101 ruszyła.

AKTUALIZACJA: Na Kickstarterze wystartowała zbiórka funduszy na remaster The Wonderful 101. To nietypowa gra akcji, w której drużyna 101 bohaterów tworzy z własnych ciał ogromną broń.

Zebrano już minimum - w niecałą godzinę na koncie projektu pojawiło się 50 tysięcy dolarów, a suma stale rośnie. Przy progu 250 tysięcy zrealizowana zostanie wersja na Steama, a przy 500 tys. także edycja na PS4.

Gra jest już praktycznie gotowa, a deweloperzy potrzebują tylko funduszy na wydanie produkcji, także w wersji pudełkowej. Według nieoficjalnych informacji, twórcy próbowali wcześniej rozmawiać z różnymi wydawcami, ale nikt nie był zainteresowany współpracą.

Przy okazji potwierdziło się, że Platinum Games faktycznie zapowie cztery projekty (lub ujawni nowe informacje na temat już zapowiedzianych gier), ponieważ na stronie Four PlatinumGames po uruchomieniu zbiórki odsłonięta została tylko jedna z czterech gwiazdek.


Japońskie studio Platinum Games uruchomiło specjalną, nową stronę internetową four.platinumgames z prostym teaserem prezentującym obecnie wyłącznie cyfrę 4.

Fani domyślają się, że chodzi o zapowiedź nowego projektu - być może nawet zapowiedź czterech różnych gier, albo kolejne prezentacje powstających w firmie tytułów.

Okami 4...?

Stylistyka teasera może budzić skojarzenia z Nier: Automata. Studio nie publikowało jeszcze żadnych materiałów z Bayonetty 3, poza pierwszym promocyjnym trailerem. Wiadomo również, że zespół pracuje nad kooperacyjnym Babylon's Fall dla Square Enix.

Co więcej, autorzy z kanału GameExplain dotarli do informacji sugerujących, że studio ma zamiar rozpocząć zbiórkę na Kickstarterze, by przenieść Wonderful 101 z Wii U nie tylko na Switcha, ale i na PlayStation 4.

Platinum Games regularnie tworzy wysoko oceniane gry akcji. Ostatnią jest Astral Chain, który zadebiutował jesienią na Nintendo Switch. Studio odpowiada też za Metal Gear Rising czy anulowany przez Microsoft projekt Scalebound.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły