Skip to main content

Tajemnicze moce Rose w DLC do Resident Evil Village. Pokazano zwiastun

Oraz tryb trzecioosobowy.

Capcom ujawniło nowe szczegóły dotyczące dodatków do Resident Evil Village. Jedno z DLC skupi się na losach Rose, czyli córki Ethana.

Jak możemy się dowiedzieć ze zwiastuna, akcja rozszerzenia Shadows of Rose rozgrywa się 16 lat po wydarzeniach z podstawowej kampanii gry. Podczas rozgrywki zostaniemy przeniesieni do dziwacznego świata wewnątrz umysłu istoty Megamycete.

W tym nieprzyjaznym środowisku nawet pojedynczy cios wroga może skończyć się śmiercią bohaterki. Rose posiada jednak tajemnicze moce, dzięki którym może unieruchamiać wrogów, co pozwala jej na bezpieczną walkę. Do gry trafi też nowa zawartość do trybu Mercenaries. Będziemy mogli teraz zagrać między innymi jako Lady Dimitrescu oraz Lord Heisenberg, wykorzystując w walce ich unikalne zdolności.

Ostatnią z nowości jest wyczekiwana kamera trzecioosobowa, upodabniająca grę do starszych odsłon cyklu. Na jej potrzeby przygotowano szereg nowych animacji dla protagonistów oraz przeciwników. Dodatek Shadows of Rose również będzie dostępny w trybie TPP. Dodatki będą dostępne do kupienia osobno oraz w ramach pakietu Resident Evil Village Gold Edition, który zadebiutuje 28 października na PC oraz konsolach PlayStation i Xbox.

Zobacz także