Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Szef Guerrilla Games nowym przewodniczącym Sony Worldwide Studios

Hermen Hulst.

Hermen Hulst został nowym przewodniczącym działu Worldwide Studios w Sony Interactive Entertainment. Do tej pory był szefem studia Guerrilla Games, odpowiedzialnego za Horizon Zero Dawn i cykl Killzone.

Hulst przejął stanowisko Shawna Laydena, który odszedł z Sony na początku października. Będzie odpowiedzialny za nadzorowanie projektów wszystkich wewnętrznych studiów tworzących gry na wyłączność PlayStation.

Poza nadzorowaniem produkcji i promocji Horizon, Hulst pomagał też w procesie współpracy Guerrilla Games z Kojima Productions - Japończycy wykorzystali w swojej grze silnik Decima, na którym zbudowano Zero Dawn.

Sony poinformowało też, że pełniący w przeszłości rolę prezydenta Worldwide Studios Shuhei Yoshida otrzymał nową posadę. Zajmie się nadzorowaniem współpracy związanej z twórcami gier niezależnych.

Death Stranding debiutuje 8 listopada. Poza tym, kolejny duży tytuł na wyłączność PlayStation zadebiutuje dopiero w marcu - to Final Fantasy 7 Remake. Pierwszy przyszłoroczny exclusive wewnętrznego studia Sony, The Last of Us 2, ukaże się w maju.

Guerrilla Games pracuje obecnie prawdopodobnie nad sequelem Horizon Zero Dawn.

Następnie: Shadow of the Tomb Raider bez ostatniego DLC - dodatek miał nawiązywać do klasycznych odsłon. Fani rozczarowani

O autorze
Komentarze