Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Shadow of the Tomb Raider bez ostatniego DLC - dodatek miał nawiązywać do klasycznych odsłon. Fani rozczarowani

Rozszerzenie z salą treningową porzucone.

Twórcy Shadow of the Tomb Raider zrezygnowali z wydania ostatniego DLC, które - jak wynika ze wskazówek odnalezionych w plikach gry - miało nawiązywać do klasycznych odsłon cyklu.

Przed premierą tytułu obiecywano, że nabywcy przepustki sezonowej otrzymają siedem dodatkowych grobowców do zwiedzenia. W kwietniu tego roku produkcja zaczęła jednak wyświetlać informację o niezapowiedzianym ósmym.

Fani próbowali uzyskać od autorów szczegóły o finałowym rozszerzeniu, ale bezskutecznie. Przy okazji ujawnienia Shadow of the Tomb Raider w edycji Definitive (zawiera grę i wszystkie DLC), która ukazała się 5 listopada, potwierdzono, że rozważano stworzenie wspomnianych treści, ale ostatecznie przygotowano tylko Croft Fitness - strój treningowy dla Lary.

Wygląda jednak na to, że prace nad ósmym dodatkiem były zaawansowane, a pozostałością jest właśnie nowy kostium. Gracze w plikach gry znaleźli zarejestrowane dialogi (także w języku polskim), które najprawdopodobniej powiązane są z anulowanym projektem.

Pozostałością po DLC jest strój dla posiadaczy przepustki sezonowej i zbiorczego wydania gry

Kwestie sugerują, że DLC miało wprowadzić salę ćwiczeń w posiadłości Croftów, znaną między innymi z pierwszej odsłony serii. W nagraniach Lara uczy gracza podstaw poruszania, co wskazuje, że nie zabrakłoby samouczka. Opowiada też o ciężarkach i udziela rad dotyczących wykonania określonych wyzwań.

Z dialogów wynika, że pojawiłoby się odniesienie do Tomb Raider 2, w którym można było zamknąć lokaja Winstona w lodówce. Ponadto gracze natrafiliby na listy ujawniające dalsze losy towarzyszy bohaterki, w tym Jonaha, Reyesa i Sofii. Pozostałością po dodatku jest strój treningowy.

Lara w masce klauna to symbol krytyki fanów

Nie wiadomo, dlaczego skasowano DLC. Redakcja polskiego serwisu World of Tomb Raider powołując się na własne źródła twierdzi jednak, że Crystal Dynamics nie chciało nawiązywać do starszych przygód Lary - studio odpowiedzialne za reset cyklu nie prowadziło głównych prac nad nową częścią cyklu, ale najwyraźniej ma decydujący głos w sprawie rozwoju gry.

Informacja o porzuceniu dodatku z salą ćwiczeń nie spodobała się fanom, którzy wyrażają swoje niezadowolenie w mediach społecznościowych. Wielu publikuje też grafiki z bohaterką ucharakteryzowaną na klauna, co symbolizuje niepoważne traktowanie graczy przez autorów.

Źródło: World of Tomb Raider

Następnie: Death Stranding - przedpremierowe zwiastuny kontra finalne przerywniki filmowe

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze