Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Szczegóły na temat trybu walki z innymi graczami w Conan Exiles

Oraz 40 minut gameplayu.

Deweloperzy z Funcomu ujawnili nowe informacje na temat trybu walki z postaciami pozostałych graczy w nastawionym na sieciową zabawę Conan Exiles.

Starcia odbywać mają się w ramach podbijania miast i ziem kontrolowanych przez innych użytkowników. Jeśli w danym miejscu założona zostanie osada, przejęcie terenu wiązać się będzie z koniecznością zniszczenia obozu.

Istotną rolę odegra więc fortyfikacja bazy. Aby odeprzeć atak przeciwników, będziemy musieli wznieść mury, zamki oraz inne przydatne budynki. W konstruowaniu umocnień należy jednak zwracać uwagę na rodzaj wykorzystywanego materiału.

Jako przykład twórcy podają obiekt stworzony z piaskowca - surowca klasy pierwszej - który można zniszczyć tylko bronią wykonaną z żelaza, czyli substancji klasy drugiej.

W budowie oraz obronie miast pomóc mogą oczywiście inni gracze, zrzeszeni w jednym klanie. Wspólnie znacznie łatwiejsza będzie nie tylko walka z najeźdźcami, ale także poszukiwanie lepszych materiałów.

Pojawi się też możliwość zlecenia ochrony osady niewolnikom kontrolowanym przez sztuczną inteligencję. Pojmanymi nieszczęśnikami - między innymi darfurskimi kanibalami, piratami Czarnej Ręki i stygijskimi łowcami - będzie można obsadzić fortyfikacje.

Natomiast podczas własnego szturmu na wrogą bazę, dużą trudnością mogą okazać się mury stworzone z minerału trzeciego - najwyższego - poziomu. Podobne umocnienia można zniszczyć jedynie wybuchającymi beczkami lub przyzwanym awatarem wybranego bóstwa.

Nadprzyrodzona istota dysponuje ogromną siłą zniszczenia. Problem w tym, że materializuje się tylko na krótki czas, który trzeba efektywnie wykorzystać.

Poza tym awatara można pozbyć się w dosyć prosty sposób - wystarczy zabić oznaczonego na mapie wysokim słupem świata kapłana, który odpowiedzialny jest za przyzwanie bóstwa.

Twórcy jednocześnie podkreślają, że właściciele poszczególnych serwerów będą mogli wyłączyć opcję korzystania z boskich istot.

Szczegółowo o trybie podboju i walki z innymi graczami opowiedzieli twórcy podczas kolejnej internetowej prezentacji, którą zorganizowano w serwisie Twitch. Deweloperzy pokazali przy okazji 40 minut gameplayu.

Wczesna wersja Conan Exiles zadebiutuje 31 stycznia na PC. Tytuł wyceniono na 29,99 dolarów, a więc około 131 zł. Produkcja dostępna będzie między innymi po polsku.

W planach jest też edycja Xbox One - wydanie na konsolę Microsoftu ukaże się wiosną tego roku w ramach programu Xbox Preview.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze