Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Conan Exiles - premiera pełnej wersji 8 maja 2018 roku

Na PC, PS4 i Xbox One.

Funcom poinformował, że pełna wersja sieciowego Conan Exiles zadebiutuje 8 maja przyszłego roku na PC, PS4 i Xbox One.

Od kilku miesięcy wczesna odsłona produkcji dostępna jest na komputerach osobistych i konsoli Microsoftu. Debiut finalnej edycji oznacza, że gra po raz pierwszy pojawi się na platformie Sony.

Spotkanie ze zwierzątkiem

Wraz z premierą pełnej wersji, tytuł doczeka się kolejnych treści. Pojawią się nowy obszar z wulkanem oraz biom z dżunglą. Do tego „całkowicie przebudowany system walki” i nieujawniona jeszcze mechanika rozgrywki.

W momencie opuszczenia programu Early Access, na wszystkich platformach wzrośnie jednak cena. Na PC - do równowartości 39,99 dolarów (około 143 zł). Obecnie na Steamie produkcja kosztuje 107,99 zł.

Natomiast na Xbox One do podwyżki już doszło - za grę trzeba zapłacić 189,99 zł. Podobną kwotę wydadzą właściciele PS4.

W oficjalnym komunikacie twórcy bronią podjętej decyzji. Wyjaśniają, że od początku planowali podnieść cenę, by „odzwierciedlała jakość i zawartość gotowego produktu”.

Oczywiście nabywcy wczesnego wydania otrzymają dostęp do pełnej wersji bez dodatkowych opłat. Osoby, które zaś złożą zamówienie przedpremierowe, mogą liczyć na bonus w formie królewskiego pancerza Conana do wykorzystania podczas zabawy.

Funcom podjął również współpracę z Koch Media, dzięki której na rynku ukaże się fizyczna edycja tytułu. W pudelku znajdzie się drukowana mapa Ziem Wygnańców i kod na wirtualny przedmiot - Miecz Atlantów Conana.

W planach jest też wydanie kolekcjonerskie. W skład limitowanej wersji wejdą między innymi figurka Conana Barbarzyńcy o wysokości 15 centymetrów, komiks przygotowany wraz z Dark Horse Comics oraz ścieżki dźwiękowe z trzech produkcji (Conan Exiles, Age of Conan: Hyborian Adventures i Age of Conan: Rise of the Godslayer).

Do tego album z grafikami, wspomniana wyżej mapa świata, sześć cyfrowych komiksów z historiami z opowiadania „Narodzi się wiedźma”, cyfrowy podręcznik do gry fabularnej oraz zbiór trzynastu opowiadań autorstwa Roberta E. Howarda w formie e-booka.

Conan Exiles to tytuł w stylu Rust czy ARK: Survival Evolved. Rozpoczynamy przygodę z niczym, musimy zdobywać zasoby, by w końcu zacząć budować bazę i różne elementy wyposażenia.

Jest też opcja zniewolenia bandytów, by wykonywali nasze rozkazy. Choć produkcja kładzie nacisk na rozgrywkę sieciową, istnieje możliwość samotnej zabawy.

Po debiucie wczesnej wersji, twórcy znacząco rozbudowali projekt. Wprowadzili na przykład mroźną krainę, a także szereg funkcji, w tym maszyny oblężnicze, wspinaczkę, system odkrywania i podróży oraz pułapki.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze