Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Symulator Assetto Corsa opóźniony na PlayStation 4 i Xbox One

Nowa data premiery: czerwiec.

Symulator wyścigów Assetto Corsa dopiero co został potwierdzony na PlayStation 4 i Xbox One, a teraz dowiedzieliśmy się o zmianie planów i opóźnieniu premiery.

Mechaniczna pomarańcza

Według pierwotnych założeń, produkcja studia Kunos Simulazioni miała zadebiutować na konsolach już 22 kwietnia. Najnowsze założenia mówią już jednak o 3 czerwca.

„Dodatkowy czas zostanie przeznaczony na upewnienie się, że nowe wersje oferują jak najbardziej dopracowane wrażenia dla fanów symulacji” - napisano w komunikacie.

„Przy okazji” dowiedzieliśmy się, co znajdziemy w wydaniu konsolowym: ponad 90 samochodów, 27 tras na słynnych torach, a także kilka trybów rozgrywki, dla pojedynczego gracza i w sieci.

Produkcja opuściła program Early Access na Steamie ponad rok temu. Posiadacze sprzętu Sony i Microsoftu w dniu debiutu otrzymają wszystkie dodatki DLC, wydawane w ramach zestawów „Dream Pack”. Przyszłe aktualizacje publikowane będą już jednocześnie z komputerami osobistymi.

Twórcy zapewniali w styczniowej zapowiedzi, że nie zdecydowali się na żadne kompromisy w sferze realistycznego modelu jazdy, a jedyne znaczące modyfikacje dotyczą całkiem nowego interfejsu.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze