Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Studio twórców Assetto Corsa ma nowego właściciela

W planach dalszy rozwój serii.

Włoska firma Digital Bros poinformowała, że przejęła sto procent udziałów w studiu Kunos Simulazioni, słynącym głównie za sprawą symulatora Assetto Corsa.

Transakcja opiewa na nieco ponad 4,3 mln euro, w gotówce i w papierach wartościowych.

Jest czerwono

Współpraca obu podmiotów nie jest nowością: należąca do Digital Bros firma wydawnicza 505 Games odpowiada za dystrybucję wersji konsolowych Assetto Corsa. Odsłony PS4 i Xbox One debiutowały w sierpniu ubiegłego roku.

„To przejęcie oznacza pełną kontrolę nad własnością intelektualną i możliwość inwestycji w przyszły rozwój nowych wersji Assetto Corsa, a więc także potencjalne zyski z serii o bardzo mocnej pozycji na rynku gier wideo” - napisano w informacji prasowej, sugerując dalszy rozwój cenionego tytuł.

Marco Massarutto, współzałożyciel Kunos Simulazioni, potwierdził doniesienia na Facebooku i uspokoił fanów. Jak zapewnił, zmianie - na plus - ulegną tylko środki, jakimi dysponuje studio.

Razem z drugim założycielem - Stefano Casillio - pozostanie na obecnym stanowisku, podobnie jak wszyscy inni deweloperzy i pracownicy studia.

„Zanim ktoś zacznie krzyczeć »koniec świata, kupili Kunos«, warto usiąść, wziąć głęboki oddech i pomyśleć” - napisał Massarutto. „Jedyne, co powinno was interesować, to fakt, że od dzisiaj mamy więcej środków, czasu i mocy, by kontynuować prace.”

Kunos Simulazioni to małe, liczące kilkanaście osób studio, a Assetto Corsa od samego początku stawia na oddanie możliwie największego realizmu prowadzenia pojazdu.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze