Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Assetto Corsa wjechało na PS4 i Xbox One

Więcej DLC w planach.

Po kilku opóźnieniach, realistyczny symulator jazdy Assetto Corsa jest już dostępny na PlayStation 4 i Xbox One, razem z nową przepustką sezonową.

Produkcja od Kunos Simulazioni miała pierwotnie zadebiutować na konsolach jeszcze w kwietniu, lecz plany zmieniono wkrótce po zapowiedzi - na czerwiec, a następnie na sierpień.

Tytuł opuścił program Early Access na Steamie ponad rok temu. Oferuje realistyczne i zaawansowane wyścigi samochodów na torach na całym świecie.

Posiadacze PlayStation 4 i Xbox One w dniu debiutu otrzymują wszystkie dodatki DLC, wydawane w ramach zestawów „Dream Pack”. Przyszłe aktualizacje publikowane będą już jednocześnie z komputerami osobistymi.

Zobacz: Assetto Corsa - Recenzja

Premierowy, pudełkowy nakład produkcji wzbogacony został w naszym kraju o Prestige Pack, z dziewięcioma dodatkowymi autami. Polski dystrybutor - firma Techland - ustalił cenę gry na około 190 zł.

Łącznie w grze znajdziemy więc ponad 90 samochodów, 27 tras na słynnych torach, a także kilka trybów rozgrywki, dla pojedynczego gracza i w sieci.

Jednocześnie w sprzedaży na konsolach pojawiła się przepustka sezonowa za około 100 zł, oferująca dostęp do przyszłych rozszerzeń, wydawanych także na PC: Japanese Pack, Red Pack oraz Porsche DLC. W sumie daje to kolejne 30 samochodów oraz tor Spielberg Redbull Ring Circuit.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze