Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sympatyczne Moogle na pierwszym planie w trailerze Final Fantasy 15

Stworki służą za wabiki.

Charakterystyczne stworki Moogle to rasa istot związana nieodłącznie z cyklem Final Fantasy, debiutując już w FF3. Znaczenie i rola zwierzaków różni się w zależności od odsłony, co pokazuje także najnowsza część.

„W Final Fantasy 15, moogle odpędzają zło” - czytamy w tekście umieszczonym w trailerze produkcji Square Enix. Główny bohater - Noctis - może rzucić specjalnym pluszakiem, który odciągnie uwagę wrogów i skupi na sobie ataki, wydając przy tym piszczące dźwięki.

Jak pokazuje poniższy zwiastun, niektóre potwory są nieco mądrzejsze - potrafią odróżnić zwierzaka od prawdziwego przeciwnika i nie dadzą się oszukać.

Jednym z przykładów zastosowania jest skupienie grupy przeciwników wokół wabika, a następnie zastosowanie obszarowego ataku, ale w ten sposób niszczymy także samego pluszaka.

Final Fantasy 15, po wielu opóźnieniach i problemach, ukaże się w końcu w przyszłym miesiącu - 29 listopada - na PS4 i Xbox One.

Reżyser Hajime Tabata wyjaśniał po ostatniej zmianie daty, że twórcy chcą wykorzystać dodatkowy czas na upewnienie się, że wersja wydawana na płycie jest kompletna i dopracowana - bez dużej łatki w dniu debiutu.

W produkcji gracze wcielą się w księcia o imieniu Noctis Lucis Caelum, który jest zaręczony z Luną - by przypieczętować polityczne przymierze królestw Lucis i Tenebrae.

Lucis kontroluje Kryształ, gwarantujący magiczne moce. Przejęciem obiektu zainteresowane jest złe imperium Niflheim, które przeprowadza szturm na stolicę.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły