Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Studio twórców Forza Horizon traci szefa. Menedżer odchodzi po 12 latach

Zmiany w Playground Games.

Microsoft poinformował, że współzałożyciel i dotychczasowy szef Playground Games - Gavin Raeburn - odchodzi ze studia, z którym związany był 12 lat.

Zespół jest jednym z najważniejszych należących do koncernu z Redmond. Ekipa odpowiada za powstanie i rozwój wyścigowej serii Forza Horizon, której najnowsza część ukazała się w listopadzie ubiegłego roku, a także pracuje nad kolejną odsłoną cyklu Fable.

Raeburn założył Playground Games w 2009 roku wraz z Ralphem Fultonem i Trevorem Williamsem. Microsoft ogłosił już, że ten ostatni w trybie natychmiastowym zastąpił wspomnianego menedżera na stanowisku dyrektora studia.

- Dziękujemy Gavowi, jednemu z założycieli Playground Games, za jego kierownictwo i wkład w serię Forza Horizon i życzymy mu wszystkiego najlepszego - oznajmił Alan Hartman z Microsoftu w komunikacie przekazanym naszym kolegom z brytyjskiego Eurogamera.

Przedstawiciel koncernu z Redmond zaznaczył jednocześnie, że studio koncentruje się obecnie na rozwijaniu piątej części wyścigowego cyklu oraz pracach nad Fable, które ma być nowym początkiem dla marki.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze