Skip to main content

Studio twórców Forza Horizon traci szefa. Menedżer odchodzi po 12 latach

Zmiany w Playground Games.

Microsoft poinformował, że współzałożyciel i dotychczasowy szef Playground Games - Gavin Raeburn - odchodzi ze studia, z którym związany był 12 lat.

Zespół jest jednym z najważniejszych należących do koncernu z Redmond. Ekipa odpowiada za powstanie i rozwój wyścigowej serii Forza Horizon, której najnowsza część ukazała się w listopadzie ubiegłego roku, a także pracuje nad kolejną odsłoną cyklu Fable.

Raeburn założył Playground Games w 2009 roku wraz z Ralphem Fultonem i Trevorem Williamsem. Microsoft ogłosił już, że ten ostatni w trybie natychmiastowym zastąpił wspomnianego menedżera na stanowisku dyrektora studia.

Zobacz na YouTube

- Dziękujemy Gavowi, jednemu z założycieli Playground Games, za jego kierownictwo i wkład w serię Forza Horizon i życzymy mu wszystkiego najlepszego - oznajmił Alan Hartman z Microsoftu w komunikacie przekazanym naszym kolegom z brytyjskiego Eurogamera.

Przedstawiciel koncernu z Redmond zaznaczył jednocześnie, że studio koncentruje się obecnie na rozwijaniu piątej części wyścigowego cyklu oraz pracach nad Fable, które ma być nowym początkiem dla marki.

Zobacz także