Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Strzelanka The Division otrzyma dwa darmowe DLC

Ujawniono plany na najbliższy rok.

Dzisiaj mija rok od debiutu dostępnej na PC, PS4 i Xbox One strzelanki The Division. W związku z tym twórcy gry ze studia Massive Entertainment ujawnili plany na temat dodatkowych treści, które ukażą się w najbliższych dwunastu miesiącach.

Autorzy zamierzają udostępniać kolejne DLC za darmo. Potwierdzono dwa rozszerzenia, choć zbyt wielu szczegółów - pokroju nazw czy dokładnych dat premier - nie podano zbyt wielu.

Twórcy rozbudują The Division darmowymi DLC

Wiadomo jednak, że pierwszy dodatek skupi się na wydarzeniach, w ramach których gracze podejmą się wykonywania zadań z rankingami sieciowymi i modyfikatorami, wymuszającymi korzystanie z określonej broni czy zdolności. W zamian za ukończenie wyzwań otrzymają unikalne przedmioty.

Poza tym twórcy przygotowują funkcję umożliwiającą płynne przełączanie się pomiędzy ulubionymi zestawami wyposażenia. Do tego system osiągnięć odblokowanych za realizację rozmaitych - krótko i długoterminowych - celów. W nagrodę dostaniemy kosmetyczne elementy ekwipunku.

Informacji na temat drugiego rozszerzenia ujawniono jeszcze mniej, choć pewnym jest, że dodatek w większym stopniu skoncentruje się na konkretnych treściach niż poszczególnych funkcjach. Nie oznacza to jednak, że pojawią się misje fabularne.

- Naprawdę nie możemy dostarczyć misji fabularnych, które w prosty sposób wpasowywałyby się w elementy RPG gry. Nie stworzymy więc klasycznych zadań, ale zdecydowanie przyglądamy się treściom narracyjnym - wyjaśnił Julian Gerighty, dyrektor kreatywny w studiu Massive Entertainment.

Na razie nie wiadomo czy rozszerzenia zwiększą maksymalny poziom postaci lub obszar dostępnej mapy. Twórcy zapewnili tylko, że przyglądają się różnym rzeczom, więc niczego nie można wykluczyć.

Jednocześnie ogłoszono, że w związku z obchodami pierwszych urodzin The Division przygotowano kilka niespodzianek. Osoby, które zalogują się do gry w dniach 9-16 marca, dostaną 200 kredytów na zakupy w wirtualnym sklepie oraz specjalną emotikonę.

To nie wszystko - od jutra do 11 marca gracze mogą liczyć na podwójną liczbę nagród otrzymywanych w zamian za wykonywanie „ważnych celów”. Natomiast od soboty do 16 marca w zdobywanych podczas zabawy skrzynkach znajdą dwa razy więcej przedmiotów.

Po raz kolejny twórcy potwierdzili również, że zapowiedziana niedawno gra w uniwersum filmów „Avatar”, nad którą pracuje studio Massive Entertainment, nie wpłynie na dalszy rozwój The Division.

Gerighty podkreślił, że w ostatnim czasie zespół znacznie się rozrósł. Poza tym dodatkowe treści dla strzelanki przygotowują też inne ekipy Ubisoftu, w tym Annecy, Reflections oraz Red Storm.

Kilka dni temu ukazało się ostatnie płatne rozszerzenie do The Division - Ostatni Bastion. DLC oferuje nowy tryb rozgrywki, w którym walczą ze sobą dwie ośmioosobowe drużyny. Haczyk tkwi w tym, że każdy zespół podzielony jest na dwie mniejsze - składające się z czterech graczy - grupy.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze