Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ubisoft wyprodukuje grę w uniwersum filmów „Avatar”

Od twórców The Division.

Ubisoft ogłosił, że ponownie wyprodukuje grę w uniwersum wykreowanym przez Jamesa Camerona na potrzeby filmów „Avatar”.

Francuski wydawca podjął w tym celu współpracę z wytwórniami Lighstorm Entertainment oraz Fox Interactive. Prace nadzoruje Massive Entertainment, odpowiedzialne ostatnio za The Division.

Na'vi to prawie jak Natus Vincere

Nie znamy jeszcze gatunku, daty premiery i tytułu, ale produkcja zmierza na PC oraz konsole.

Warstwę technologiczną napędzi silnik Snowdrop, wykorzystany właśnie w The Division, ale także w nadchodzącym South Park: The Fractured But Whole.

Wpis na oficjalnym blogu Ubisoftu obiecuje odtworzenie „unikatowego terenu i mieszkańców” księżyca Pandora, znanego z kinowej produkcji z 2009 roku.

„To właśnie po zobaczeniu prototypu włączonego na silniku Snowdrop, James Cameron i Lighstorm zgodzili się na współpracę” - zapewniają twórcy.

„Moc Snowdrop, pasja i wyjątkowe przywiązanie do detali zespołu potwierdzają, że to właściwe osoby do odtworzenia piękna i niebezpieczeństw Pandory” - komentuje sam reżyser.

James Cameron pracuje obecnie nie nad jednym, ale nad czterema kolejnymi filmami w tym uniwersum. Warto przypomnieć, że Ubisoft już w 2009 roku odpowiadał za grę James Cameron's Avatar: The Game, która spotkała się raczej z chłodnym przejęciem.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze