Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

The Division - dziś premiera DLC i darmowej wersji testowej

Oraz spora aktualizacja - 1.6.

Ubisoft poinformował, że jeszcze dzisiaj opublikuje trzecie i ostatnie DLC do sieciowej strzelanki The Division, zatytułowane Ostatni Bastion (w oryginale The Last Stand).

Rozszerzenie będzie dostępne osobno lub w ramach przepustki sezonowej, na PC, PS4 i Xbox One.

The Last Stand oferuje nowy tryb rozgrywki, w którym zmierzą się ze sobą dwie ośmioosobowe drużyny. Haczyk tkwi w tym, że każdy zespół podzielony zostanie na dwie mniejsze - składające się z czterech graczy - grupy.

Zadaniem agentów jest przejęcie trzech wyznaczonych stref, poprzez aktywację szeregu urządzeń znajdujących się w obrębie danego obszaru. Ekipa, która zdobędzie kontrolę nad wszystkimi, zaczyna otrzymywać punkty.

Zmagania w trybie Ostatni Bastion toczą się w nowym, północnym regionie Strefy Mroku. Lokacja składa się z trzech mniejszych obszarów, które podwajają ogólny rozmiar całej strefy.

Dodatek koncentruje się przede wszystkim na trybie PvP (starcia między graczami), ale nie oznacza to, że nie wprowadza treści dla wariantu PvE (walk ze sztuczną inteligencją). To najazd o nazwie Lost Signal, z akcją na terenie ośrodka telewizyjnego, podzielonego na trzy skrzydła.

Kolejną ważną nowością jest The Division w wersji Trial, dostępne dzisiaj na PC, PS4 i Xbox One. Darmowa wersja próbna to pełna wersja produkcji, ale z kluczowymi ograniczeniami: maksymalnie ósmy poziom doświadczenia oraz sześć godzin rozgrywki.

Listę dzisiejszych innowacji zamyka sporych rozmiarów łatka dla gry, oznaczona numerem 1.6. Pełna lista modyfikacji na oficjalnej stronie.

Patch wprowadza mnóstwo zmian i poprawek, w tym wspominane rozszerzenie Strefy Mroku. W związku z tym twórcy przygotowują punkty szybkiej podróży, dzięki którym użytkownicy szybciej przemieszczą się pomiędzy poszczególnymi obszarami.

Autorzy wprowadzą też kolejny rodzaj wydarzenia, w ramach którego co godzinę w wybranym miejscu mapy pojawiać się będą tak zwani „elitarni czyściciele”. Zadaniem graczy jest pozbycie się oponentów, choć - ze względu na wysokie skażenie - trzeba się będzie spieszyć.

Do tego następny - legendarny - poziom trudności dla misji rozgrywanych na terenie Times Square, elektrowni WarrenGate i lokacji Napalm Production Site.

Pewne zmiany dotykają ekwipunku - arsenał i inne elementy wyposażenia noszące dotychczas własną nazwę są teraz określane mianem egzotycznych. Zostały też wyróżnione osobnym kolorem i otrzymały unikalny bonus.

Twórcy przygotowali także modyfikacje w już dostępnych zestawach sprzętu oraz poszczególnych umiejętnościach postaci. Wprowadzono również poprawki mające na celu ulepszenie balansu w walkach między graczami.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły