Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Strzelanka Team Fortress 2 otrzymała tryb rankingowy

W zespołach 6 vs 6.

Dziewięć lat po premierze i niemal pół roku po rozpoczęciu testów, tryb rankingowy do Team Fortress 2 jest już gotowy i dostępny dla wszystkich zainteresowanych.

Zmiany oferuje aktualizacja Meet Your Match, wprowadzająca „poważne” zmagania dwóch sześcioosobowych zespołów, wzorem podobnych rozwiązań z - choćby - Counter-Strike: Global Offensive.

Nowy tryb nie ma ograniczeń pod względem wyboru klasy czy broni, ale archetypu nie można zmienić w czasie trwania pojedynku - cały mecz przejdziemy jako jedna postać.

W ramach postępów i zwycięstw będziemy wspinać się w górę drabinki osiemnastu rang. W ten sposób uda się zapewne posegregować graczy według umiejętności, co powinno przełożyć się na bardziej wyrównany poziom potyczek.

O uczciwość zadba także konieczność posiadania konta Premium (zakup Team Fortress 2 przed czerwcem 2011 roku lub przez sklep Mann Co. Store). Należy też włączyć Steam Guard Mobile Authenticator i podpiąć autentyczny numer telefonu.

Co więcej, tryb rankingowy wymusi włączenie określonych opcji graficznych, w celu wyrównania warunków potyczki. Są też kary za przedwczesne opuszczanie meczów.

Darmowa, drużynowa strzelanka Team Fortress 2 debiutowała w 2007 roku i nadal cieszy się sporą popularnością. To właśnie ta produkcja zapoczątkowała modę na przedmioty w skrzynkach, obecne teraz w wielu produkcjach Valve.

Na oficjalnej stronie produkcji gracze mogą też głosować na Heavy'ego lub Pyro. Zwycięska klasa otrzyma sporą aktualizację, z nową bronią, balansem czy osiągnięciami do odblokowania.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze