Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Valve zaktualizowało Team Fortress 2. Efekt niedawnego protestu graczy

Małe kroczki.
Medyk z Team Fortress z wielką strzykawką w prawej dłoni
Fot.: Valve

Valve opublikowało nową aktualizację Team Fortress 2, odpowiadając - jak się wydaje - na inicjatywę fanów, którzy przeprowadzili w maju „pokojowy protest”, by wymusić reakcję.

Doczekał się więc także Mateusz, który opisywał sytuację w felietonie: „Czasem boty dosłownie zalewają serwer, tak, że nie pozostaje miejsca dla graczy. Czasem są w grze tylko po to, by reklamować czyjś kanał na YouTube”.

Dziś nad ranem na Steamie wydano więc łatkę. Ta jest raczej skromna, lecz nawet drobne zmiany zostały przyjęte przez fanów stosunkowo ciepło. Usunięto szereg błędów, poprawiono system głosowania i zaktualizowano niektóre medale.

„Aktualizacja systemu głosowania pomaga. To niewiele, ale pomaga. Możemy teraz wykopywać boty dwa razy szybciej - komentuje jeden z fanów w serwis Reddit. „Z drugiej strony, boty mogą także wykopywać nas dwa razy szybciej. Ale jeśli botów jest tak dużo, to i tak nie ma po co być na takim serwerze”.

„Potrzeba więcej zmian, ale jestem naprawdę zadowolony, że przynajmniej próbują, choć trochę” - dodał. Team Fortress 2 pozostaje popularną strzelanką drużynową. Rekord liczby graczy pobito ostatnio w ubiegłym roku, 15 lat po premierze.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze