Skip to main content

Strategia Dune: Spice Wars ma datę premiery

Ujawniono czwartą frakcję.

Firma Funcom ogłosiła, że strategia Dune: Spice Wars jeszcze w tym miesiącu – 26 kwietnia – ukaże się w programie Early Access na Steamie.

Jednocześnie ujawniono także czwartą frakcję, jaką poprowadzimy w produkcji - wolnych mieszkańców Pustyń, znanych także jako Fremeni lub Wolanie. Ci mają mniejsze szanse na przyciągnięcie uwagi Czerwi, a także lepsze relacje z neutralnymi osiedlami.

Dołączają do trzech już zaprezentowanych: Atrydów, Harkonnenów oraz Przemytników. Celem graczy będzie oczywiście opanowanie planety Arrakis i uzyskania kontroli nad melanżem, czyli cennym surowcem, który - między innymi - wydłuża życie.

W trakcie przygody zdominujemy mieszkańców mniejszych wiosek, a następnie wybudujemy infrastrukturę niezbędną do tworzenia armii. Poza walką nie zabraknie także dyplomacji oraz szpiegostwa.

Funcom przypomina, że poza opisywanym Dune: Spice Wars od studia Shiro Games pracuje obecnie także nad sieciowym grą survival w otwartym świecie, z akcją w uniwersum książek Franka Herberta.

Zobacz także