Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sterowniki Game Ready do kart Nvidii wkrótce tylko w GeForce Experience

Po zarejestrowaniu.

Nvidia regularnie publikuje specjalne wersje sterowników do swoich kart graficznych. Biblioteki o nazwie Game Ready przeznaczone są do wszystkich większych premier, gwarantując dodatkową optymalizację od inżynierów tej firmy.

Wszystkie te pozycje dostały dedykowane sterownki Game Ready

Jak informuje serwis PC World, w połowie grudnia dostęp do tych aktualizacji zarezerwowany zostanie dla użytkowników aplikacji GeForce Experience, i to po zarejestrowaniu dodatkowego konta, co dotychczas nie było potrzebne.

Na stronie internetowej GeForce.com oraz w Windows Update także pojawiać będą się poprawki błędów i nowe funkcje, ale z opóźnieniem - raz na kwartał.

Rewelacje pochodzą z ostatniej konferencji z dziennikarzami, podczas której Sean Pelletier z Nvidii opisywał dwa rodzaje użytkowników kart „zielonych”.

- Z jednej strony są osoby, które czasem w coś zagrają, zazwyczaj korzystając z komputera do innych zastosowań - mówił. - Nie chcą być zalewani kolejnymi aktualizacjami Game Ready...

- Są też jednak entuzjaści, których ekscytuje możliwość wcześniejszego pobrania gry i włączenia jej w dniu premiery, z wszystkimi bajerami - dodał. - Właśnie w tę grupę celujemy za pośrednictwem sterowników Game Ready, a GeForce Experience ma być dla nich źródłem nowości.

Wspomniana aplikacja debiutowała w 2013 roku, oferując właśnie automatyczne pobieranie sterowników czy też szybkie dostosowywanie opcji graficznych do posiadanej konfiguracji. Ostatnio program otrzymuje coraz bardziej zaawansowane opcje, jak kooperacja czy możliwość rejestrowania i transmisji rozgrywki.

Pelletier miał ujawnić, że „ponad 90 procent” użytkowników kart Nvidii i tak instaluje już nowe sterowniki za pomocą GeForce Experience, więc taka zmiana nie powinna być większym problemem. Dotychczas nie stawiano jednak wymogu podawania żadnych danych czy zakładania konta.

GeForce Experience nadal się rozwija i ma już własny interfejs w grze

Nudzisz się? Zobacz także:

Tagi
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze