Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

GeForce Experience pozwoli podzielić się swoim egzemplarzem gry

Nvidia oprogramowanie na PC.

Nvidia wzbogaca oprogramowanie GeForce Experience na PC o możliwość przesyłania rozgrywki na komputer innego użytkownika za pośrednictwem sieci.

Trine 3 będzie jedną z pierwszych gier, które pozwolą na kooperację za pośrednictwem GameStream

Funkcja GameStream zadziała na trzy sposoby, najważniejszym wydaje się możliwość udostępniania wybranego tytułu pozwalająca na kooperację - co istotne, drugi gracz nie musi posiadać własnego egzemplarza produkcji, „podłączy się” bowiem do gry znajomego.

Poza tym, możliwa będzie transmisja samej rozgrywki bez dodatkowych opcji, lub też „przekazanie” kontroli nad grą - w stylu SharePlay z PlayStation 4.

GameStream będzie wspierał rozdzielczość 1080p, ale kooperacja zadziała wyłącznie w 720p. Gracze mogą liczyć też na płynność 60 klatek na sekundę.

Komputer przesyłający rozgrywkę musi być wyposażony co najmniej w kartę GTX 650. Rekomendowana prędkość pobierania dla odbiorcy to 7 Mbps.

Funkcja zostanie wprowadzona do GeForce Experience w ciągu najbliższych tygodni. Warto dodać, że nie wszystkie gry będą wspierać to rozwiązanie.

Poza tym, oprogramowanie doczeka się także ulepszeń narzędzia Shadowplay do rejestracji rozgrywki. Projektanci poprawią interfejs, zaoferują dodatkowe opcje, pozwolą też szybko edytować materiał i przesyłać go na YouTube bezpośrednio z aplikacji.

Nvidia zaoferuje też dodatkową funkcję dla miłośników gier MOBA. Aktywując ją, użytkownicy sprawią, że program będzie automatycznie dostosowywał jakość oprawy, by uzyskać jak najlepszą płynność (celując w 120FPS).

Tagi
O autorze
Komentarze